تبیان، دستیار زندگی

داستانی زیبا و نكته ای بسیار مهم

یكی از دوستان اهل سماوه ام در نجف اشرف كه سیدی روحانی ،اهل باطن و انصافا اهل وقت و روشن ضمیر است برایم رویایی كه دیده بود را تعریف می كرد و من ان شاءالله نقل به مضمون میكنم:
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 داستانی زیبا و نكته ای بسیار مهم

می گفت در خواب دیدم روز قیامت شده است و جمعیت كثیری در صحرای محشر تنه به تنه ی هم و در تنگنا ایستاده اند وتا چشم كار میكند آدم بود كه ایستاده بود.

در ادامه جلوی جمعیت دیدم كسی به شكل قاضی با روپوشی خاص و در حالتی كه صورتش پوشانیده شده بود با چكش قضاوت در حال حسابرسی به حال خلائق است.

می گفت من در میان جمع چقدر چهره های آشنا میدیدم كه در دنیا به نظرم اینها انسان های مهمی بودند اما آنجا از شدت گرما و تشنگی زبانشان در كامشان خشك شده بود و معطل حسابرسی و دچار مشكل بودند.

گفت تا اینكه از ته این جمعیت عجیب و غریب ما وارد صحرای محشر شدیم،به محض اینكه داخل جمعیت شدیم كسی كه به شكل قاضی بود از جلوی جمعیت به ما اشاره كرد.ما گفتیم خدایا چه شد؟

اشاره كرد شما بیایید جلو. ما هم جلو رفتیم و در مقابل او ایستادیم.نگاهی به ما كرد و فرمود شما بفرمایید بدون حساب بروید بهشت!

گفتیم یا للعجب میان این همه جمعیت كه اهل دین و دیانت هم درمیان آنهاست آخر ما چه عملی انجام دادیم كه این لطف عظیم شامل حال ما شده است؟

با تأملی فرمود شما كسانی هستید كه به زائران اباعبدالله خدمت كرده اید...

من كه این داستان را شنیدم گفتم خوبست نكته ای را بگویم

درست است كه خدمت به زوار امام حسین علیه السلام علی الظاهر همین كاری است كه عرب ها میكنند و موكب داری و امثال ذلك، اما انصافا دایره ی خدمت فرای این حرفهاست،خصوصا برای كسانی كه نمیتوانند مشرف شوند قابل تامل است.

خدمت به زوار میتواند انواع متعدد داشته باشد ،از پدر و مادری كه با اینكه نگرانند فرزندشان طوری شود به او اذن میدهند بیاید یا همسری كه از بچه ها مراقبت میكند تا شوهرش بتواند ادای احترام به ساحت سیدالشهداء كند یا رئیس اداره ای كه میتواند به زائری مرخصی بدهد یا اهل ثروتی كه میتواند با مالش خیلی ها را راهی زیارت كند یا كارمندی كه كمك زائرین میكند تا كار اداری اش انجام شود یا فرزندی كه پدر و مادر پیرش را چند قدم حركت میدهد به نیت زیارت یا كسی كه از میان راه زوار آشغال ها را برمیدارد و یا كسی كه دست نوازش بر سر یتیمان عراقی و یا ایرانی می كشد.این دایره انقدر وسیع است كه تمامی ندارد چرا كه این خدمات از گوشه ی عرش از نگاه رحمة الله الواسعه یعنی سالار و سید شهیدان اباعبدالله الحسین روحی له الفداء مخفی نمی ماند،لذا فكری به حال خودمان و خدمت كردن به این سازه ی بی نهایت كنیم كه در این دستگاه كاهی گم نخواهد شد.

منبع:

کانال تذکرة الولیاء

 

 
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.