طرز تهیه چیز کیک تیرامیسو

چیزکیک تیرامیسو ،یکی از دسرهای خوشمزه ای که از ترکیب دو دسر تهیه شده و طعم بی نظیری دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
چیز کیک تیرامیسو
اگر بین چیزکیک و تیرامیسو ،دچار شک شدید که کدام یکی از دسرها را درست کنید، ما به شما پیشنهاد می کنیم چیز کیک تیرامیسو بدون فر را امتحان کنید. این چیز کیک خوشمزه، یخچالی و بدون استفاده از فر می توانید ظرف دو تا سه ساعت درست کنید.

چیز کیک تیرامیسو ، دسری پر خامه و پنیر است و می توانید به راحتی آن را در منزل تهیه کنید. در ادامه مطلب طرز تهیه چیز کیک تیرامیسو را می گوییم:

مواد لازم :

مینارین قنادی 250 گرم

پنیر خامه‌ای 400 گرم

شیر کم چرب یک و نیم پیمانه

پودر ژلاتین یک قاشق غذاخوری

آب سرد چهار قاشق غذاخوری

شکلات تخته‌ای100 گرم

پودر قهوه یک قاشق غذاخوری

بیسکوئیت لیدی فینگربه مقدار لازم
طرز تهیه:

 برای تهیه این دسر خوشمزه ابتدا باید مینارین قنادی ( خامه ای است که از ترکیب خامه حیوانی و روغن گیاهی بدست می آید) را در کاسه‌ای بریزید و به مدت 10 دقیقه با همزن برقی بزنید تا کاملا ویپ شود. سپس 400 گرم پنیر خامه‌ای ویلی را در کاسه تمیز دیگری ریخته و برای چند دقیقه ویپ کنید.

یک پیمانه شیر به پنیر خامه‌ای اضافه کنید و برای چند دقیقه هم بزنید تا با هم مخلوط شوند. حالا خامه قنادی زده شده را به مخلوط پنیر و شیر اضافه کنید و خوب هم بزنید.

 مینارین قنادی  خامه ای است که از ترکیب خامه حیوانی و روغن گیاهی بدست می آید


سپس یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین را با آب سرد مخلوط و به روش بن‌ماری روی حرارت غیرمستقیم حل کنید.بعد به شکلات‌ تخته‌ای که از قبل به روش بن ماری روی حرارت غیرمستقیم بخار آب حل کرده‌اید؛ نیم پیمانه شیر اضافه کنید و کمی هم بزنید.

در مرحله بعدی یک قالب کیک‌پزی که بهتر است دیواره بلندی داشته باشد انتخاب کنید و بیسکوئیت‌های لیدی فینگر را در کف و دیواره آن بچینید طوری که کل قالب را پوشش دهد. سپس مخلوط چیزکیک تیرامیسو را داخل آن بریزید و برای دو تا سه ساعت داخل یخچال قرار دهید تا آماده شود.

بعد از سه ساعت چیز کیک تیرامیسو را از یخچال بیرون بیاورید و از قالب خارج کنید، روی آن را با شکلات و میوه‌های دلخواه ترئین کنید و نوش جان کنید.
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .