وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

جدیدترین تغییر آزمون سراسری ۹۸

با توجه به تغییر نظام آموزشی، برای آزمون سراسری سال 1398 دو نوع و سری سؤال برای داوطلبان نظام قدیم پیش‌دانشگاهی و نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مرکز یادگیری تبیان - محبوبه همت
 جدیدترین تغییر آزمون سراسری ۹۸

رییس سازمان سنجش گفت: با توجه به تغییر نظام آموزشی، برای آزمون سراسری سال 1398 دو نوع و سری سؤال برای داوطلبان نظام قدیم پیش‌دانشگاهی و نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی می‌شود.
دکتر ابراهیم خدایی افزود: نظام آموزشی تحصیلی دانش‌آموزان تغییر کرده است و ما از سال ۹۸ با داوطلبانی که در نظام آموزشی جدید تحصیل کرده‌اند، مواجه می‌شویم.

وی افزود: به همین منظور در آزمون سراسری ۹۸ دو نوع سؤال و دو سری سؤال طراحی می‌شود: یک سری سؤال از کتاب‌ها و دروس نظام قدیم پیش‌دانشگاهی خواهد بود، و یک سری سؤال هم از کتاب‌ها و دروس نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی خواهد شد تا هر دو گروه داوطلبان در آزمون به سؤالات پاسخ دهند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: منابع امتحانی، درصد دروس و تمامی مواردی که به سؤالات آزمون سراسری ۹۸ مربوط باشد، در زمان مناسب به داوطلبان اطلاع‌رسانی می‌شود و داوطلبان در این زمینه، هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند.
وی گفت: با توجه به اینکه ۵۰ درصد داوطلبان هر سال آزمون سراسری را پشت کنکوری‌ها تشکیل می‌دهند، برای آزمون سراسری سال ۹۸ دو سری سؤال طراحی می‌شود.

دکتر خدایی خاطرنشان کرد: البته این موضوع برای سال ۹۹ ادامه نمی‌یابد و در سال ۹۹ همان سؤالات نظام جدید (۳،۳،۶) طراحی خواهد شد. 

منبع: peyk.sanjesh.org
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین