تبیان، دستیار زندگی
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: هشت میلیون دانش آموز و نوآموز پیش دبستانی و ابتدایی مهر ماه امسال راهی مدارس می شوند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هشت میلیون دانش  آموز ابتدایی مهر ماه راهی مدارس می شوند

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: هشت میلیون دانش آموز و نو آموز پیش دبستانی و ابتدایی مهر ماه امسال راهی مدارس می شوند.

زینب شاه مرادی - مرکز یادگیری تبیان

هشت میلیون دانش  آموز ابتدایی مهر ماه راهی مدارس می  شوند

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان اردبیل، رضوان حکیم زاده اظهار کرد: آمار دقیق دانش آموزان مقطع پیش دبستانی و ابتدایی بعد از تکمیل شدن مرحله ثبت نام دانش آموزان اعلام می شود اما برآورد ما این است که در سال تحصیلی جدید با افزایش جمعیت دانش آموزی در مقطع ابتدایی روبه رو باشیم.

وی تصریح کرد: تمامی تلاش ما و همکاران آموزش ابتدایی در استان ها بر این است تا بهترین امکانات و شایسته ترین فضا برای تحصیل دانش آموزان در مقطع ابتدایی فراهم آید تا نسل آینده بتوانند در فضای مناسب تعلیم و تربیت ببینند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: برآوردهای اولیه ما نشان می دهد که مهر ماه امسال در کشور هشت میلیون نوآموز پیش دبستانی و دانش آموز ابتدایی راهی مدارس شوند که در حقیقت این تعداد بدنه اصلی آموزش و پرورش را تشکیل می دهد.

حکیم زاده به اقدامات خوب انجام شده در قالب طرح انسداد مبادی بیسوادی با همکاری معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری خبر داد و افزود: اقدامات بسیار خوبی با همکاری همه نهادها به ویژه رسانه ها آغاز شده تا با آگاه سازی خانواده ها، دانش آموزی از تحصیل باز نماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: هدف گذاری ها به سمتی است تا در مسیری حرکت کنیم تا در کشور در هیچ مقطع تحصیلی واجب التعلیمی خارج از مدرسه نمانده و همه مشغول تحصیل و تهذیب شوند.

حکیم زاده به همکاری های خوب آموزش و پرورش با محیط زیست در باب طرح مسائل اساسی در حوزه زیست محیطی اشاره کرد و ادامه داد: ما تفاهمنامه های خوبی را با سازمان محیط زیست به امضا رساندیم تا در کتب درسی به ویژه در مقطع ابتدایی آگاهی ها و آموزش های لازم در باب حفاظت محیط زیست به دانش آموزان ارائه شود.

وی اضافه کرد: تغییرات کتب درسی براساس مسائل روز و تحولات علمی مد نظر است اما اینکه بخواهیم در تغییر کتب درسی تابع تصمیم های سیاسی باشیم و یا متناسب با تغییر دولت ها بخواهیم کتب درسی را عوض کنیم، چنین موضوعی اصلاً مطرح نیست.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: کتب دانش آموزان براساس نیاز سنجی ها و رویکردهای علمی، تحقیقاتی و پژوهشی مد نظر است که امیدواریم در این حوزه بتوانیم با یک برنامه ریزی خوب، نسل آینده انقلاب اسلامی شایسته و در مسیری صحیح تربیت کنیم.

منبع: پایگاه جامع اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش