تبیان، دستیار زندگی
در روز اول سال تحصیلی، خانم تامپسون معلم کلاس پنجم دبستان وارد کلاس شد و پس از صحبت‏های اولیه، مطابق معمول به دانش‏آموزان گفت که همه آنها را به یک اندازه دوست دارد و فرقی بین آنها قائل نیست. البته او دروغ می‏گفت و چنین چیزی امکان نداشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

می‏توانم تغییر کنم

 داستانی واقعی درباره تدی استودارد

تدی

در روز اول سال تحصیلی، خانم تامپسون معلم کلاس پنجم دبستان وارد کلاس شد و پس از صحبت‏های اولیه، مطابق معمول به دانش‏آموزان گفت که همه آنها را به یک اندازه دوست دارد و فرقی بین آنها قائل نیست. البته او دروغ می‏گفت و چنین چیزی امکان نداشت. مخصوصاً اینکه پسر کوچکی در ردیف جلوی کلاس روی صندلی لم داده بود به نام تدی استودارد که خانم تامپسون چندان دل خوشی از او نداشت. تدی سال قبل نیز دانش‏آموز همین کلاس بود. همیشه لباس‏های کثیف به تن داشت، با بچه‏های دیگر نمی‏جوشید و به درسش هم نمی‏رسید او واقعاً دانش آموز نامرتبی بود و خانم تامپسون از دست او بسیار ناراضی بود و سرانجام هم به او نمره قبولی نداد و او را رفوزه کرد.

امسال که دوباره تدی در کلاس پنجم حضور می‏یافت، خانم تامپسون تصمیم گرفت به پرونده تحصیلی سال‏های قبل او نگاهی بیاندازد تا شاید  به علت  درس نخواندن او پی ببرد و بتواند کمکش کند.

معلم کلاس اول تدی در پرونده‏اش نوشته بود: تدی دانش آموز باهوش، شاد و با استعدادی است. تکالیفش را خیلی خوب انجام می‏دهد و رفتار خوبی دارد. «رضایت کامل».

معلم کلاس دوم او در پروند‏ه‏اش نوشته بود: تدی دانش‏آموز فوق‏العاده‏ای است. همکلاسی‏هایش دوستش دارند ولی او به خاطر بیماری درمان ناپذیر مادرش که در خانه بستری است دچار مشکل روحی است.

معلم کلاس سوم او در پرونده‏اش نوشته بود: مرگ مادر برای تدی بسیار گران تمام شده است. او تمام تلاشش را برای درس خواندن می‏کند ولی پدرش به درس و مشق او علاقه‏ای ندارد اگر شرایط محیطی او در خانه تغییر نکند او به زودی با مشکل روبرو خواهد شد.

معلم کلاس چهارم تدی در پرونده‏اش نوشته بود: تدی درس خوندن را رها کرده و علاقه‏ای به مدرسه نشان نمی‏دهد دوستان زیادی ندارد و گاهی در کلاس خوابش می‏برد.

خانم تامپسون با مطالعه پرونده‏های تدی به مشکل او پی برد و از اینکه دیر به فکر افتاده بود خود را نکوهش کرد. تصادفاً فردای آن روز، روز معلم بود و همه دانش‏آموزان هدایای برای او آوردند. هدایای بچه‏ها همه در کاغذ کادوهای زیبا و نوارهای رنگارنگ پیچیده شده بود، بجز هدیه تدی که داخل یک کاغذ معمولی و به شکل نامناسبی بسته‏بندی شده بود. خانم تامپسون هدیه‏ها را سرکلاس باز کرد. وقتی بسته‏ تدی را باز کرد یک دستبند کهنه که چند نگینش افتاده بود و یک شیشه عطر که سه چهارمش مصرف شده بود در داخل آن بود. این امر باعث خنده بچه‏های کلاس شد اما خانم تامپسون فوراً خنده بچه‏ها را قطع کرد و شروع به تعریف از زیبایی دستبند کرد. سپس آن را همانجا به دست کرد و مقداری از آن عطر را نیز به خود زد. تدی آن روز بعد از تمام شدن ساعت مدرسه مدتی بیرون مدرسه صبر کرد تا خانم تامپسون از مدرسه خارج شد. سپس نزد او رفت و به او گفت: خانم تامپسون، شما امروز بوی مادرم را می‏دادید.

دوست نوجوان

تنظیم:بخش کودک و نوجوان

                                 *************************************

مطالب مرتبط

فضایی های مصرف گرا

مایه دار با شخصیت1

هدیه ای برای مهمترین افراد زندگی

بازیکنان برزیلی بروند بوق بزنند!؟

چراغ دین در سرای دنیا2

نتیجه بازیگوشی

چراغ دین در سرای دنیا

بیایید با شخصیت شویم

وقتی پنجره باز است اتاقم بوی گل می گیرد.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.