لوس آنجلس- خبرگزاری رویتر- یک شرکت آمریکایی که در اوایل سال 2004 طرح اولین گربه شبیه سازی شده را به اجرا درآورده بود، اقدام به فروش محصولش کرد: یک بچه گربه نر شبیه سازی شده به نام "نیکی کوچولو". این مؤسسه که در سوسالیتوی کال...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گربه شبیه سازی شده

لوس آنجلس- خبرگزاری رویتر- یک شرکت آمریکایی که در اوایل سال 2004 طرح اولین گربه شبیه سازی شده را به اجرا درآورده بود، اقدام به فروش محصولش کرد: یک بچه گربه نر شبیه سازی شده به نام "نیکی کوچولو".

این مؤسسه که در سوسالیتوی کالیفرنیا واقع است و بودجه اش را میلیاردری به نام جان اسپرلینگ تأمین می نماید اعلام کرد گربه مزبور را به قیمت 50 هزار دلار به یک زن تگزاسی فروخته است.

این بچه گربه در واقع دوقلوی ژنتیکی یک گربه 17 ساله به نام " نیکی" است که سال ها توسط این زن نگهداری می شد ولی چندی پیش مرد. صاحب گربه از ترس حملات گروه های مخالف شبیه سازی، صرفاً خود را " جولی" معرفی کرده است.

انجمن های مختلف حمایت از حیوانات با اشاره به میلیون ها قلاده سگ و گربه ای که هر سال در خانه های حیوانات در آمریکا نابود می شوند، از چنین اقداماتی انتقاد کرده اند و ضمن اسراف دانستن چنین اقداماتی، این کار را برای حیوانات شبیه سازی شده خطرناک می دانند.

"اسپرلینگ" سرمایه گذار اهل آریزونا و مؤسس دانشگاه غیرانتفاعی فونیکـس، هزینه شبـیه سازی اولیـن گربه[به نام CARBON COPY=CC] را که در سال 2001 به دنیا آمد به عهده داشت.

مؤسسه "ذخیره و شبیه سازی ژنتیکی" یک "بانک حیوانات خانگی" راه اندازی کرده که صاحبان حیوانات خانگی می توانند یک نمونه از بافت بدن حیوان موردنظر را برای شبیه سازی به آنجا بفرستند. این شرکت قرار است در سال 2005 به شبیه سازی سگ ها نیز بپردازد. اسپرلینگ شرکت را برای شبیه سازی سگش میسیMISSY تأسیس کرد.

در شبیه سازی پستانداران اولین بار محققان اسکاتلندی در سال 1996 گوسفندی به نام DOLLY را شبیه سازی کردند.