سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
«شكار تایگر» نوشته «ویلیام اچیكسون» و «آزمون بكهام» نوشته «گرانت وال» و «داناوان» عنوان دو كتابی است كه به تازگی درباره دو ستاره دنیای ورزش منتشر شده است. این دو كتاب به بررسی عملكرد این دو ورزشكار و تاثیر آن‌ها در دنیای ورزش می‌پردازند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پيروزی «تايگر وودز» و شكست «بكهام» در آيينه كتاب
پیروزی «تایگر وودز» و شكست «بكهام» در آیینه كتاب

«شكار تايگر» نوشته «ويليام اچيكسون» و «آزمون بكهام» نوشته «گرانت وال» و «داناوان» عنوان دو كتابی است كه به تازگی درباره دو ستاره دنيای ورزش منتشر شده است. اين دو كتاب به بررسی عملكرد اين دو ورزشكار و تاثير آن‌ها در دنيای ورزش می‌پردازند.

به گزارش خبرگزاری كتاب ايران (ايبنا) به نقل از بلومبرگ، «تايگر وودز» و «ديويد بكهام» هر دو ستارگانی جهانی در عرصه ورزش‌اند اما بكهام موفق نشد در ايالات متحده تصوير مناسبی از فوتبال حرفه‌ای برای جذب جوانان به اين ورزش ارايه دهد. دو كتاب «شكار تايگر» نوشته «ويليام اچيكسون» و «آزمون بكهام» نوشته «گرانت وال» به بررسی دلايل اين مساله می‌پردازند.

كتاب «شكار تايگر» بيش از آن‌كه درباره خود اين ورزشكار گلف باشد درباره تاثير او بر ورزش گلف است. وودز موفق شد با مهارت خود گلف را از يك ورزش روشنفكری منحصر به سفيدپوستان، به ورزشی مورد علاقه همه تبديل كند. او اجازه نداد تا زندگی شخصی‌اش بر حرفه‌اش سايه بيافكند و اين موضوع بيش از هر چيز در مقايسه كتاب «شكار تايگر» با «آزمون بكهام» ديده می‌شود.

بر خلاف «شكار تايگر»، «آزمون بكهام» بيشتر به زندگی شخصی و رفتارهای بكهام پرداخته است. اين كتاب هدف انتقال بكهام به آمريكا را جان بخشيدن به ورزش فوتبال اين كشور می‌داند و توضيح می‌دهد كه چگونه برخورد هاليوودی بكهام با رسانه‌های آمريكا و سبك زندگی‌ای كه در اين كشور پيش گرفت، بيش‌تر او را به سوژه‌ای برای مجلات زرد تبديل كرد تا ورزشكاری كه می‌توانست توجه مردم ايالات متحده را به فوتبال جلب كند.

اين كتاب توضيح می‌دهد كه چگونه بكهام باعث شده تا تيم «لس آنجلس گلكسی» در اذهان مردم آمريكا يادآور پرده سينما باشد و فوتبال همچنان ورزش مهجوری به نظر برسد كه ساكنان آن سوی كره زمين به آن علاقه‌مندند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین