سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سیف الله داد- كارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینمای ایران كه از ۲۹ تیر به دلیل عارضه‌ سرطان بستری شده بود، صبح امروز بر اثر حمله قلبی در بیمارستان مهر درگذشت. داد به عنوان معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ فعال بود./
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سيف‌الله داد درگذشت
سیف‌الله داد درگذشت

سيف الله داد- كارگردان و فيلم‌نامه‌نويس سينماي ايران كه از ۲۹ تير به دليل عارضه‌ سرطان بستري شده بود، صبح امروز بر اثر حمله قلبي در بيمارستان مهر درگذشت. داد به عنوان معاون امور سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از سال‌هاي ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ فعال بود.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، كارگردان «بازمانده» بامداد امروز ۶ مرداد، در ۵۴ سالگي از دنيا رفت. وي، از ۲۹ تير به دليل عارضه‌ سرطان در بيمارستان بستري شده بود.

سیف‌الله داد متولد ۱۳۳۴ خرمشهر بود و فارغ‌التحصيل رشته جامعه‌شناسي از دانشگاه شيراز.

عضویت در شوراي بررسي فيلم‌نامه و گروه فيلم شبكه يك سيما، عضویت در بخش فرهنگي بنياد سينماي فارابي و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، عضویت در هیات موسس سازمان سينمايي سينافيلم و رياست هيات‌مديره خانه سينما بخشي از سابقه‌ كاري اوست.

داد به عنوان معاون امور سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي از سال‌هاي ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ فعال بود و به نظر کارشناسان، دورانی طلايي را براي سينماي ايران رقم زد.

وي، در سال‌هاي اخير تدوين فيلم «فرزند صبح» بهروز افخمي را انجام داد و قصد داشت اپيزودي درباره‌ شهر تهران مقابل دوربين ببرد.

كتاب «آم‍وزش‌ س‍ت‍م‍دی‍دگ‍ان» ن‍وش‍ت‍ه‌ پ‍ائ‍ول‍و ف‍ری‍ره ‌با ت‍رج‍م‍ه‌ سيف‌ال‍ل‍ه‌ داد به چاپ رسيده است.  

از مقالاتي كه توسط وي نوشته شده مي‌توان «خ‍ودم‍ان‌ را گ‍ول‌ ن‍زن‍ی‍م‌، ج‍ش‍ن‍واره‌ه‍ای‌ خ‍ارج‍ی‌، اب‍ت‍ک‍ار س‍رم‍ای‍ه‌داری‌ غ‍رب‌ ه‍س‍ت‍ن‍د»، «س‍ی‍ن‍م‍ا ب‍دون‌ خ‍ان‍ه‌ ه‍م‌ م‍ی‌م‍ان‍د!»، «س‍ی‍ن‍م‍ا را ن‍م‍ی‌ت‍وان‌ در ات‍اق‌ه‍ای‌ درب‍س‍ت‍ه‌ اداره‌ ک‍رد »، «کانی‌مانگا»، «کلاف سردرگم»،  

«م‍ن‍ش‍ا ج‍ذاب‍ی‍ت‌ در س‍ی‍ن‍م‍ای‌ دی‍ن‍ی» و «نظارت بر فیلم‌ها باید مانند مطبوعات باشد» را نام برد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین