تبیان، دستیار زندگی
چنانچه هرگز احساسات و ناراحتی‌های خود را نشان ندهید یا در مورد ناراحتی‌ها و آزردگی‌های خود صحبت نكنید ممكن است به خود بیایید و ببینید كه 20 سال زندگی مشترك داشته‌اید اما هنوز بر سر مساله‌ای كه سال اول داشته‌اید مشكل دارید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عاشقانه ها ی منطقی

قلب

در زندگی تمام همسران لحظاتی دلنشین وجود دارد كه هرگز مایل به پایان آن نیستند اما در بسیاری موارد با وجود علاقه طرفین به یكدیگر اشتباهاتی رخ می‌دهد كه تازگی و شادابی زندگی را كاهش می‌دهد.

بسیاری از همسران می‌گویند ما اركان اولیه زندگی را درست بنا كردیم اما پس از گذشت چند وقت دیگر رضایتی از زندگی‌مان نداریم و نمی‌دانیم چه كنیم.بهتر است بدانید رعایت نكاتی كوچك می‌تواند از بروز بسیاری از مشكلات بزرگ جلوگیری كند.اگر شما مایل به داشتن زندگی مشترك دلپذیر در محیطی دلنشین هستید با ما همراه شوید:

به مشكلات حمله كنید نه به یكدیگر

وقتی با چیزی موافق نیستید یا رفتار همسرتان به دلیلی شما را می‌آزارد در نخستین فرصت به او و رفتارش حمله نكنید بلكه به موردی كه موجب رنجش شما شده و علت واقعی احساس ناخوشایندتان اشاره كنید و سعی كنید مطالب خود را در كمال احترام بیان نمایید. خواهید دید وقتی همسرتان مورد حمله واقع نشود با واقع بینی بیشتری سعی در رفع مشكل خواهد داشت.

وقتی با چیزی موافق نیستید یا رفتار همسرتان به دلیلی شما را می‌آزارد در نخستین فرصت به او و رفتارش حمله نكنید بلكه به موردی كه موجب رنجش شما شده و علت واقعی احساس ناخوشایندتان اشاره كنید .

با همسرتان همراه شوید

اگر همسرتان قصد دارد به جای خاصی برود یا به ورزش خاصی علاقه‌مند است در صورت امكان او را همراهی كنید. بسیاری از همسران معتقدند علاقه‌ای به جایی كه همسرشان می‌رود یا فعالیتی كه او در آن شركت می‌كند ندارند اما بهتر است بدانید اگر چند بار در چنین مواردی او را همراهی كنید احساس بهتری خواهید داشت و در مواردی نیز چه بسا به ورزش یا فعالیت و تفریحی كه او انجام می‌دهد علاقه پیدا می‌كنید.

بسیاری از افراد از تجربه كردن هر چیزی برای نخستین بار فرار می‌كنند و بهانه‌شان هم این است كه ما تاكنون چنین كاری را نكرده‌ایم یا به این چیزها علاقه نداشته‌ایم. مطمئن باشید هر كاری كه شما دوست ندارید لزوما بد هم نیست.

فكر خوانی را كنار بگذارید

ازدواج به معنی اطلاع از تمام افكار و اندیشه‌ها و اهداف همسرمان نیست. در بسیاری موارد فكرخوانی ما اشتباه است و قضاوتی نامناسب می‌كنیم پس به جای این‌كه فكر همسرمان را بخوانیم و همین توقع را نیز از وی داشته باشیم بهتر است در مواردی كه نمی‌دانیم از او سوال كنیم و خود نیز خواسته هایمان را روشن و واضح بیان كنیم.درست است كه باید با همسرمان در یك اتاق و یك منزل زندگی كنیم اما این بدان معنی نیست كه او حق ندارد فضایی شخصی و خصوصی داشته باشد. او می‌تواند تمام وسایل یا حتی نوشته‌های شخصی و خصوصی‌اش را در كمد یا جایی از منزل كه فقط متعلق به اوست داشته باشد و شما نیز به عنوان همسر محترم حق ورود بی‌اجازه او را به این محدوده ندارید.

درست است كه باید با همسرمان در یك اتاق و یك منزل زندگی كنیم اما این بدان معنی نیست كه او حق ندارد فضایی شخصی و خصوصی داشته باشد.

هیچ كس كامل نیست

هیچ انسانی كامل نیست پس توقع نداشته باشید همسرتان در تمام موارد مطابق میل یا حتی كنترل شما رفتار و صحبت كند. بهتر است تفاوت‌ها و حتی كمبودها را بپذیرید تا او با احساس امنیت بیشتری در كنارتان زندگی كند و علاقه بیشتری به جلب رضایت شما داشته باشد.

عشق

گاهی اوقات عذر خواهی بد نیست

اگر هیچ وقت عذر خواهی نمی کنید ،مطمئن باشید شعله ی این زندگی چندان فروزان نخواهد ماند. در بسیاری از موارد حتی شاید در مواردی كه عمدی در كار نبوده اتفاقاتی می‌افتد كه شما در آن دخیل بوده‌اید. یك عذرخواهی ساده نشانگر عمق علاقه و احترام شما نسبت به همسرتان خواهد بود.

فرزندان همه چیز نیستند

هرگز به گونه‌ای رفتار نكنید كه همسرتان احساس كند در خانه نفر دوم برای شما محسوب می‌شود و همواره فرزندان را بیشتر از او دوست دارید.

در كمال علاقه و احترام به همسرتان می‌توانید به فرزندانتان نیز محبت كنید و این محبت نباید مغایر با ارزش‌های همسرتان باشد. مطمئن باشید با ارزش دادن به همسرتان فرزندان نیز احساس شادی بیشتری در محیط خانواده خواهند كرد و این مساله شما را مادر یا پدری بی عاطفه نیز نخواهد كرد.

مطمئن باشید با ارزش دادن به همسرتان فرزندان نیز احساس شادی بیشتری در محیط خانواده خواهند كرد و این مساله شما را مادر یا پدری بی عاطفه نیز نخواهد كرد.

همواره خود را آرام نشان ندهید

نه. نه. نه. چنانچه هرگز احساسات و ناراحتی‌های خود را نشان ندهید یا در مورد ناراحتی‌ها و آزردگی‌های خود صحبت نكنید ممكن است به خود بیایید و ببینید كه 20 سال زندگی مشترك داشته‌اید اما هنوز بر سر مساله‌ای كه سال اول داشته‌اید مشكل دارید. این كار نه تنها به بنیان روابط بلكه به سلامت و شادابی جسمی و روحی شما نیز آسیب خواهد زد پس در مواردی كه به شدت ناراحت یا عصبانی هستید لازم نیست با فرو خوردن خشم ظاهری آرام نشان دهید اما درونتان غوغا باشد. در این گونه موارد ناراحتی‌ها را به گونه‌ای محترمانه اما قاطع بیان كنید تا تخلیه شوید و همسرتان نیز از دیدگاه شما آگاه شود.

برگرفته از چهاردیواری

تنظیم برای تبیان :داوودی

مقالات مرتبط :

ساده دوستم داشته باش

سال ها ی دور از عشق

12 نکته برای نجات زندگی مشترک

مواد اولیه برای القاء عشق

همدل و همراه ،تا ته دنیا

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.