سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نویسندگان رمان‌های پرفروش در آمریكا معمولا شهرتی برابر با شهرت ستارگان موسیقی و سینما دارند.دانستن چند نكته زیر درباره بعضی از این نویسنده‌ها خالی از لطف نیست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چند نكته جالب درباره 7 نويسنده پرفروش
چند نكته جالب درباره 7 نویسنده پرفروش

نويسندگان رمان‌های پرفروش در آمريكا معمولا شهرتی برابر با شهرت ستارگان موسيقی و سينما دارند.دانستن چند نكته زير درباره بعضی از اين نويسنده‌ها خالی از لطف نيست.

به گزارش خبرگزاری كتاب ايران (ايبنا) به نقل از سی.ان.ان، «دن براون» نويسنده «راز داوينچی» پيش از آن‌كه به نويسندگی روی آورد به عنوان ترانه‌نويس و خواننده فعاليت می‌كرد. عنوان اثر جديد او «فرشتگان و شياطين» هم برگرفته از نام يكی از آهنگ‌های اوست.

تا كنون بيش از 250 هزار نسخه از آثار «جان گريشام» به فروش رسيده و با درآمدی كه او از نويسندگی داشته نيازی به حضورش در دادگاه به عنوان يك وكيل نيست. اما او در سال 1995 برای دفاع از حقوق خانواده كارگر راه‌آهنی كه در اثر سانحه‌ای هنگام كار مرده بود در دادگاه حاضر شد. ظاهرا دوری از حرفه وكالت در توانايی‌های او به عنوان يك وكيل تاثيری نداشت و او موفق شد غرامتی 650 هزار دلاری از راه‌آهن برای خانواده كارگر كشته شده بگيرد.

«نورا رابرتز» كه امروز يكی از اسامی ثابت ليست پرفروش‌های نيويورك تايمز است، وقتی دست‌نويس نخستين رمانش را به ناشر داد، با چنين يادداشتی روبه رو شد : «ما يك نويسنده آمريكايی بهتر پيدا كرده‌ايم».

آثار «جان استندفورد» را به دشواری می‌توان ادبی دانست اما او در سال 1986 جايزه‌ای را به دست آورد كه بسياری از ادبی نويسان در حسرت آن مانده‌اند: جايزه پوليتزر!

كمتر كسی است كه اسم «دانيل استيل» را نشنيده باشد. زندگی اين خانم نويسنده تقريبا به اندازه داستان‌هايش پرماجراست. او تا كنون پنج بار ازدواج كرده و دومين همسرش دزد بانك بود و سومی به هرويين اعتياد داشت.

«سيدنی شلدون» پيش از نويسندگی تهيه كننده بود. او نويسندگی را در 50 سالگی شروع كرد.

«جی.آی.جي» قهرمان معروف آثار «استفان كينگ» برای پسر او «اوون» همان‌قدر محبوب بود كه برای ساير پسربچه‌ها. كينگ هم در يكی از داستان‌هايش كه مربوط به افشای هويت واقعی جی.آی.جي بود او را به نام «اوون.اس. كينگ» معرفی كرد.

کد مطلب : 44931

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین