سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
كتاب «هوش هیجانی» در بردارنده تمرین‌های تقویت( EQ) در كودكان و نوجوانان برای معلمان و والدین ترجمه شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«هوش هيجاني» تاليف شد
«هوش هیجانی» تالیف شد

كتاب «هوش هيجاني» در بردارنده تمرين‌هاي تقويت( EQ) در كودكان و نوجوانان براي معلمان و والدين ترجمه شد.

دكتر علي كريمي، مترجم كتاب «هوش هيجاني» به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، گفت: موضوع هوش هيجاني، سا‌ل‌هاست در جهان پس از مبحث IQ مطرح مي‌شود، در حالي كه هوش نوعي توامندي ذهني ارثي به شمار مي‌آيد، اما هوش هيجاني برخلاف آن اكتسابي است.

وي ادامه داد: IQ معمولا در دوران زندگي افراد تغيير نمي‌كند اما هوش هيجاني متغير بوده و به عنوان هوش عاطفي اكتسابي از آن نام برده مي‌شود.

كريمي با اشاره به اين كتاب گفت: در اين اثر، به فاكتورهاي مختلف هوش هيجاني اشاره شده است كه از آن ميان مي‌توان به قدرت تصميم‌گيري، راه‌هاي كنترل هيجان، شناخت ارزش‌ها، صبوري پيشه كردن، ضرورت ارتباطات اجتماعي اشاره كرد.

نويسنده كتاب «سلامت جنسي دركودكان و نوجوانان» اين كتاب را براي معلمان و والديني كه به دنبال ارتقاي هوش و توانمندي‌هاي فرزندانشان هستند، مفيد دانست و اظهار داشت: در ايران كتاب جامع وكاملي در اين زمينه محدود است و اين اثر مي‌تواند به عنوان يك كتاب كاربردي مورد استفاده مدارس و خانواده‌ها قرار گيرد.

كريمي با بيان اين‌كه در اين كتاب تمرين‌هاي ويژه‌اي براي سنجش و ارتقاي هوش هيجاني در نظر گرفته شده است، گفت: نويسنده اين كتاب با تمرين‌هاي پيشنهادي خود، كنترل هيجان و نحوه پرورش هوش  را به خواننده آموزش مي‌دهد.

وي تصريح كرد: بهره‌گيري از تجربيات عملي، نگارش مطالب علمي و كاربردي با زبان ساده و عاميانه و ارائه تمرين‌هاي متعدد از ويژگي‌هاي بارز اين كتاب است.

كريمي در پايان به نگارش كتاب «مشاوره قبل از ازدواج» اشاره كرد و گفت: اين كتاب نيز حاصل تجربيات 20 ساله من در حوزه مشاوره و روان‌شناسي دختران و پسران جوان و زوج‌هاي جوان است كه اين تجربيات، به روشي كاربردي به مخاطب ارائه مي‌شود.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین