وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در کشورهای صنعتی علیرغم گسترش روزافزون و غیر قابل تصور اینترنت، هنوز شاهد آن هستیم که چاپ کتاب نه تنها کاهش نداشته بلکه توجه به این صنعت افزایش نشان می دهد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خدمات فروشگاهی آنلاین

 برای عرضه کتاب در فروشگاه اینترنتی تبیان

خدمات فروشگاهی آنلاین

در عصر ارتباطات، اینترنت، ماهواره عده ای معتقدند که مانند قدیم از "كتاب"، این یار همیشه مهربان یادی نمی شود و كتاب كم كم دارد جای خود را به CD ها، DVD ها و ... می دهد ولی ما هم با شما ناشران محترم هم نظر هستم که کتابخوانی جدا از اطلاع رسانی سرگرمی مفرح و آرامش بخش تری است که هیچ یک از موارد نامبرده در فوق نمی تواند جایگزین آن گردد.

 در کشورهای صنعتی علیرغم گسترش روزافزون و غیر قابل تصور اینترنت، هنوز شاهد آن هستیم که چاپ کتاب نه تنها کاهش نداشته بلکه توجه به این صنعت افزایش نشان می دهد و مطمئنا این امر به دلیل هم راستایی اهداف و مکمل بودن آن ها است. 

ما در نظر داریم در جهت این همسو نمودن و ایجاد هم افزایی گامی مؤثر برداریم و با کمک اینترنت فرهنگ كتابخوانی را ترویج دهیم. از این رو بخش فروشگاه اینترنتی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان از كلیه ناشرین و مؤلفین محترم دعوت به همكاری می نماید تا در طرح خدمات فروشگاهی آنلاین برای عرضه کتاب شرکت نمایند.

مؤسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی از سال 1380 در حوزه اطلاع رسانی الکترونیکی فعالیت خود را آغاز نموده و در طی دوره فعالیت خود موفق به جذب طیف وسیعی از مخاطبین و اعتماد آنان گردیده است. طی فعالیت های انجام شده در حوزه زیرساخت تا کنون، 30 استان کشور به اینترانت سراسری این موسسه که به رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد، متصل شده اند و از محتوای عظیم اطلاعاتی سایت تبیان که بر روی 7 سرور اختصاصی اینترنت قرار دارند استفاده می کنند که نتیجه و بروز آن بالغ بر 000/750 صفحات روزانه می باشد.

 

سرویس های متنوع مانند بخش های اجتماعی، جامعه و سیاست، مشاوره رایگان و سایر خدمات در کنار بخش فروشگاه اینترنتی تبیان که دارای امکانات متعدد در عرصه تبلیغات آنلاین، خرید و فروش آنلاین و نیز امکان ایجاد فروشگاههای مجازی تخصصی می باشد، باعث شده تا با جذب علاقمندان آمار فروش غیر قابل تصوری در فروش کتاب و دیگر محصولات فرهنگی به دست آید.

مشخصات طرح:

1-  فروش کتاب های مؤسسات به صورت آنلاین با ارائه مشخصات و چکیده کتاب های آنان و ارسال کتاب به تمام نقاط کشور با کمترین هزینه

- فروشگاه اینترنتی تبیان با هدف ارائه محصولات و خدمات فرهنگی و رایانه ای با استفاده از بستر الکترونیکی و شبکه اینترنت، دسترسی سریع به برخی محصولات از جمله کتاب را جهت خرید اینترنتی برای کاربران خود امکان پذیر می سازد و با استفاده از همین امکان می تواند جهت همکاری با دیگر موسسات نشر و ناشرین محترم اعلام آمادگی نماید.

 به این صورت که با معرفی کلیه محصولات یک موسسه و یا ناشر به صورت طبقه بندی شده و نیز ارائه مشخصات و چکیده کلی محصولات به کاربر و همچنین معرفی محصولات برتر ناشر بر اساس آمار فروش سالیانه آن محصول، به صورت آنلاین و نیز امکان فروش آن به صورت آنلاین این امکان فراهم خواهد شد که کاربر در هر لحظه از شبانه روز و در هر نقطه ای از دنیا بتواند با اتصال به شبکه اینترنت و ورود به سایت تبیان از این محصولات خرید نماید که پس از پرداخت اینترنتی مبلغ در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش خرید خود را دریافت نماید. این ارسال از طریق پست به صورت پیشتاز و یا سفارشی به تمام نقاط دنیا امکان پذیر می باشد. در مورد کاربران تهرانی ارسال از طریق پیک موتوری نیز صورت می گیرد.

هزینه این خدمات برای ناشرین محترم تنها درصد توافقی تخفیف از قیمت محصول است و بهای خرید کالا نقدا به ناشرین پرداخت خواهد شد.

2- راه اندازی فروشگاه اینترنتی اختصاصی  جهت موسسات  در سایت تبیان

 یک فروشگاه اینترنتی دارای امکانات ویژه ای است :

الف- بر خلاف فروشگاه‌های واقعی فردی به نام فروشنده در آن وجود ندارد.

ب- ساعات کار آن شبانه روزی و در تمام ایام هفته است.

ج- مشتری‌های آن از تمام نقاط دنیا و با فرهنگ‌ها و سلایق متفاوتی هستند.

د- به علت ارتقاء قابلیت‌های فنی محیط (اینترنت) موسسات و  ناشرین می‌توانند به صورت موثرتر به معرفی و عرضه‌ی محصولات خود بپردازند و آن را مرتبا به روز رسانی نمایند.

3-در معرض فروش قرار دادن بخش هایی از کتب

در این روش ، ناشرین کتب خود را با فرمت PDF در معرض فروش کاربران سایت خواهند گذاشت و در اینترنت به صورت آنلاین میزان استفاده و فروش را کنترل خواهند کردو درآمد حاصل از این مشارکت به ناشرین پرداخت  خواهد شد.

4- تبلیغات و معرفی آن موسسات محترم در سایت تبیان

- تبلیغات آنلاین برای یک موسسه می تواند موجب شناخت و آگاهی بیشتر از آن گردد و در شناساندن مؤسسه به کاربران به ویژه کاربران اینترنتی و مخاطبین جدید مؤثر واقع شود. همچنین تبلیغات آنلاین می تواند با ایجاد نگرش مثبت در دیدگاه کاربران به یک موسسه انتشاراتی افزایش فروش محصولات آن را در پی داشته باشد.

 این سرویس به صورت ثبت بنرهای تبلیغاتی در صفحات نخست و داخلی سایت تبیان به موسسات ارائه می گردد و هزینه آن نیز بر اساس تعرفه مربوطه خواهد بود که با توجه به عنایت مدیریت عالی سایت به امور فرهنگی در این ارتباط نیز تخفیفات قابل توجهی شامل موسسات نشر خواهد بود.    

اکنون فروشگاه اینترنتی تبیان جهت بسط همکاری با ناشران در راستای ترویج بیشتر فرهنگ کتابخوانی در بین کاربران اینترنتی قصد دارد تا با معرفی کتاب های جدید در تمام موضوعات و زمینه های مختلف و نیز ایجاد فروشگاه های مجازی امکانات گسترده خود را به مشارکت با شما ناشرین و مولفین محترم قرار دهد تا با همکاری با شما عزیزان بتوانیم زمینه دستیابی بر این مهم را بیش از پیش فراهم نماییم.

 

                                                                                                                                                        تنظیم:  صادقی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین