سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مــن مــدیــون ایـوانـف هستـم دیگرطاقت تمرینات سخت او را نخواهیم داشت حسین رضازاده پس از پایان بازی‌های المپیك آتن در هیچ مسابقه‌ی رسمی و یا غیر رسمی وزنه‌برداری شركت نكرده است و اكنون در آستانه‌ی حضور در مسابقات وزنه‌بردار...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

حسین رضازاده:

به جرات می‌گویم تنبل شده‌ام!
مــن مــدیــون ایـوانـف هستـم
دیگرطاقت تمرینات سخت او را نخواهیم داشت


حسین رضازاده پس از پایان بازی‌های المپیك آتن در هیچ مسابقه‌ی رسمی و یا غیر رسمی وزنه‌برداری شركت نكرده است و اكنون در آستانه‌ی حضور در مسابقات وزنه‌برداری باشگاه‌های آسیا قرار دارد. قهرمان المپیك آتن در این مورد گفت: با هشتاد درصد آمادگی كه اكنون دارم، می‌توانم به عنوان قهرمانی باشگاه‌های آسیا دست پیدا كنم و این مسابقات مقدمه‌ی بسیار خوبی برای حضوری قدرتمند در بازی‌های همبستگی كشورهای اسلامی است.

قوی‌ترین مرد جهان و قهرمان بازی‌های المپیك سیدنی و آتن اظهار كرد: هنگام برگزاری بازی‌های المپیك آتن فشار زیادی بر من وارد شد و پس از آن به علت عدم وجود مسابقاتی مهم،‌ مدتی به استراحت پرداختم. اكنون نیز حدود یك ماه است كه تمرینات خود را آغاز كرده‌ام و فكر می‌كنم با قرار گرفتن در 80 درصد از سطح آمادگی، بتوانم از عنوان قهرمانی خود دفاع كنم.

ركورددار دسته‌ی فوق سنگین وزنه‌برداری جهان با اشاره به آخرین سطح آمادگی‌اش خاطر نشان كرد: با توجه به تمریناتی كه انجام داده‌ام وزنه‌هایی در حدود 185 كیلوگرم درحركت یك ضرب و 230 الی 240 كیلوگرم در حركت دو ضرب را مهار می‌كنم و با ثبت این ركوردها مشكل خاصی در راه قهرمانی نخواهم داشت.

با توجه به این كه نیمی از مسابقات لیگ وزنه‌برداری كشور به پایان رسیده، هنوز حسین رضازاده در این رقابتها شركت نكرده است و تیم سایپا از رقیب خود عقب افتاده است.

وی در این رابطه می‌گوید: «من به مسوولان تیم سایپا در این مورد حق می‌دهم. البته آنان نیز باید شرایط من را درك كرده و به من حق بدهند. من پس از مسابقات جهانی سال 2003 در كانادا تاكنون استراحت نكرده بودم و ادامه این روند به طور حتم مشكل ساز می‌شد، علت عدم حضور در لیگ نیز تاكنون این مساله بوده است. اما از دور برگشت این مشكل را جبران خواهم كرد و امیدوارم با تلاش همه اعضا تیم سایپا دوباره به عنوان قهرمانی در لیگ دست پیدا كند.

بروز نمونه‌های مثبت و یا مشكوك دوپینگ در میان وزنه‌برداران رو به ازدیاد شده و مسوولان فدراسیون وزنه‌برداری برای مقابله با این مشكل تصمیماتی را برای اعزام تیم‌ها گرفته‌اند. قوی‌ترین مرد جهان با اشاره به این مشكلات به خبرنگار ایسنا می‌افزاید: «درست است كه زمان اعلام مسوولان فدراسیون به باشگاه‌ها در مورد تعهد و آزمایش كنترل دوپینگ دیر است، اما باید به مسوولان فدراسیون از جمله علی مرادی و داراب ریاحی حق داد. وزنه‌بردارانی امثال ما كه به عنوان‌های مهمی در سطح جهان دست پیدا كرده‌ایم و مسوولانی همچون آنان، زحمات زیادی كشیده‌اند كه وزنه‌برداری، ورزش و به طور كلی ایران، جایگاه مناسبی در سطح جهان پیدا كند بروز چنین مشكلاتی در مورد دوپینگ و در سطح بین‌المللی، همه چیز را از بین می‌برد و اعتبار و نام ایران را زیر علامت سوال قرار می‌دهد. پس باید از بروز این گونه سهل‌انگاری‌ها در بعد بین‌المللی جلوگیری كرد.

حدود دو هفته قبل یوردان گئورگی ایوانف، مربی سابق تیم ملی وزنه‌برداری برای عقد قرارداد مجدد وارد ایران شد. او حق زیادی بر گردن رضازاده دارد و مسیر رسیدن به سكوهای قهرمانی را به قوی‌ترین مرد جهان نشان داد. دارنده‌ی دو مدال طلای المپیك در این رابطه خاطرنشان كرد: حضور و فعالیت ایوانف در ایران بسیار مثمرثمر خواهد بود. البته حضور وی برای نسل اولیه وزنه‌برداری بسیار سخت خواهد بود. در مدت 4 سال عدم حضور ایوانف، همه بچه‌ها تنبل شده‌اند و دیگر اكنون طاقت تمرینات سخت او را نخواهند داشت. از طرفی دیگر در حال حاضر وضعیت وزنه‌برداران قدیمی همچون سال‌های 1999 و یا 1998 نیست. اكنون ما دارای خانواده هستیم و باید شرایط ما نیز مورد توجه قرار گیرد. خود من به جرات می‌گویم كه تنبل شده‌ام و در این مدت بنا بر تصمیمات خود تمرین كرده‌ایم. حضور ایوانف در ایران برای نیروهای جوان و نوجوان بسیار خوب و مفید خواهد بود.

وی تصریح كرد: من ایوانف را خیلی دوست دارم و به او مدیون هستم، اگر بر سكوهای بالای المپیك و جهان قرار گرفتم به دلیل زحمات او بود. در زمان تمرین او حتی زمانی می‌شد كه تنها در خوابگاه وزنه‌برداری و آزادی باقی می‌ماندم و آن شرایط بسیار طاقت‌فرسا بود. با تحمل آن مشقت‌ها، قهرمان شدیم. اما با این حال اكنون شرایط متفاوت است و باید مورد توجه قرار بگیریم.

پس از این كه ایوانف دوباره به ایران بازگشت، این سوال در ذهن‌ها بوجود آمد كه آیا دوباره ایوانف می‌تواند در ایران همچون دوره گذشته موفق باشد. باید دید ركورددار دسته فوق سنگین وزنه‌برداری جهان در این مورد چه می‌گوید: «در حال حاضر جوانان و نوجوانان بسیار خوبی داریم و ایوانف مربی بزرگی است. اما با این حال نمی‌توانیم بگوییم كه اكنون جوانان و نوجوانان با حضور ایوانف به رده‌های بالای قهرمانی دست خواهند یافت. من، كوروش باقری، حسین توكلی، حسین برخواه، مهدی پانزوان و شاهین نصیری نیا و دیگر مدال‌آوران وزنه‌برداری همه خواستند تا به مدال برسند و بعد برای آن تلاش كردند و در نهایت موفق هم شدند و نتیجه زحمات خود را دریافت كردند. اكنون نیز باید جوانان و نوجوانان ما بخواهند كه قهرمان شوند و در این راه مورد حمایت فدراسیون وزنه‌برداری، كمیته‌ی ملی المپیك و سازمان تربیت بدنی نیز قرار گیرند.

وی در ادامه با اشاره به این كه ایوانف بدون عقد قرارداد از ایران رفت، یادآور شد: ایوانف برای عقد قرارداد به ایران نیامده بود و در این مدت نیز وضعیت وزنه‌برداری را در شرایط كنونی مورد ارزیابی قرار داد. اگر ایوانف بداند دوباره موفق خواهد شد، مطمئنا بازمی‌گردد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین