تبیان، دستیار زندگی
ت بدنی و نامگذاری روزهای آن هفته توسط معاونت فرهنگی و آموزشی سازمان تربیت بدنی، بخش ورزشی تبیان ضمن عرض تبریك خدمت اهالی ورزش، هفته تربیت بدنی را گرامی می دارد. روز یكشنبه 27 مهرماه: روز ورزش جوانان و افتخار آفرینان ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با توجه به فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و نامگذاری روزهای آن هفته توسط معاونت فرهنگی و آموزشی سازمان تربیت بدنی، بخش ورزشی تبیان ضمن عرض تبریك خدمت اهالی ورزش، هفته تربیت بدنی را گرامی می دارد.

روز یكشنبه 27 مهرماه: روز ورزش جوانان و افتخار آفرینان

ورزش قهرمانی در میان جوانان هر جامعه طرفداران بسیاری دارد. ورزشكارانی كه در فاصله های مختلف زمانی به مقام های قهرمانی دست یافته اند، در اوج جوانی و قدرت جسمانی خویش به این مهم نائل گریده اند . قهرمانانی كه در میادین بین المللی برای میهن خود كسب افتخار می كنند، نقش مهمی در ترغیب جوانان آن جامعه به ورزش كردن دارند. چنانكه به طور مثال قهرمانی های متعدد حسین رضا زاده بهترین وزنه بردار جهان، جوانان بسیاری را به سمت ورزش وزنه برداری سوق داده است.

ورزش كردن سبب سلامت روحی و جسمی جوان می شود و این امر جامعه را از انواع فسادها و هنجارهای اجتماعی می رهاند. پس اگر ورزش را در میان قشر جوان نهادینه كرده و خدمات و زحمات افتخارآفرینان جامعه ورزش را ارج نهیم، می توان به داشتن جامعه ای پویا و با نشاط امیدوار باشیم.