تبیان، دستیار زندگی
یك كارشناس آمریكایی اظهار داشت: این گفته قدیمی كه زوج ‌های جوان پس از ازدواج، دچار اضافه وزن یا چاقی می ‌شوند صحت دارد و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چاقی پس از ازدواج واقعیت دارد

افزایش وزن

یك كارشناس آمریكایی اظهار داشت: این گفته قدیمی كه زوج ‌های جوان پس از ازدواج، دچار اضافه وزن یا چاقی می ‌شوند صحت دارد و واقعا اتفاق می‌ افتد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، دكتر "لونا ساندون" محقق و متخصص مركز پزشكی "سوات وسترن" دانشگاه تگزاس در دالاس با انتشار مقاله‌ ای در این زمینه خاطرنشان كرد: تحقیقات نشان داده است پس از ازدواج، هر یك از زوجین به طور متوسط بین 7 /2 تا 4 کیلوگرم بیشتر از افراد مجرد افزایش وزن پیدا می ‌كنند.

وی افزود: البته زوج‌ ها هم اگر بخواهند وزن خود را كاهش دهند، چندین راه وجود دارد. برای مثال بهترین روش برای زوج‌ ها این است كه یكدیگر را تشویق كنند کمتر بخورند و نوع و میزان غذای یكدیگر را كنترل كنند.

یکی از دلایل چاقی افراد پس از ازدواج، استفاده از فست فودها و غذاهای بیرون است.

دكتر ساندون در بیانیه ‌ای تصریح كرد: زوج‌ های جوان با در اختیار داشتن وسایل مناسب و جدید آشپزخانه می ‌توانند به شیوه ‌ای سالم‌ تر و با چربی كمتر، غذاها را تهیه کنند و در نتیجه به كاهش وزن خود در حد مطلوب كمك كنند.

این متخصص آمریكایی تاكید كرد: زوج ‌هایی كه تازه ازدواج كرده‌اند به جای این كه دائما به رستوران بروند و غذاهای آماده و فست فود مصرف كنند، باید بیاموزند كه با استفاده از وسایل جدید طبخ غذا در منزل خود، وعده‌های غذایی سالم و لذت بخش تهیه كنند.

به یاد داشته باشید غذایی كه در منزل تهیه می ‌شود همیشه سالم ‌تر و مقرون به صرفه ‌تر است.

*مطالب مرتبط:

مطالبی جامع و کامل در رابطه با رژیم های لاغری

اگر به رستوران رفتید...

غذاهای آماده و فوری را کم بخورید (FAST FOODS)

چرا فست ‌فود این ‌قدر مغضوب است؟

غذاهای خانگی؛ سالم تر و ارزان تر

غذای خانگی، همسفری سالم!

بخش تغذیه و سلامت تبیان
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.