تبیان، دستیار زندگی
دیروز بعد از ظهر فیروز کریمی به همراه کمک مربی همیشگی اش وارد ساختمان فدراسیون فوتبال شد و .........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کریمی: منشور اخلاقی آبروی ما را برده است

شکایت فیروز کریمی به فیفا

فیروز کریمی

فیروز کریمی برای رسیدگی و مطلع شدن از دلیل محرومیت خود چند روز پیش به همراه کمک مربی همیشگی اش وارد ساختمان فدراسیون فوتبال شد و یکراست به واحد مربوط به امور سازمان لیگ رفت تا درخصوص موضع محرومیتش با سردار محمدی صحبت کند.

فرهاد کاظمی هم که انگار می دانست قرا است در دفتر سردار ممدی اتفاق خاصی بیفتد از چند دقیقه قبل در دفتر سردار نشسته بود و پیرامون حواشی اطراف لیگ فوتبال کشور با رئیس سازمان لیگ صحبت می کرد که فیروزخان با اخم های درهم کشیده و صورت برافروخته وارد شد.

فیروز کریمی بدون آنکه به سردار محمدی مهلت دفاع بدهد خاطب به وی با داد و فریاد گفت: چرا با آبروی من بازی می کنید؟ چرا بدون اینکه دلیل و مدرکی داشته باشید کسی را محروم می کنید؟ چرا اینقدر بی رحمانه سال ها عملکرد من در فوتبال ایرا را زیر سؤال برده اید؟ مگر تا به حال کسی بنده را به خاطر خلافی احضار کرده و متهم شده ام که حالا بدون رسیدگی به اتهام حکم صادر کرده و من را محروم کرده اید؟ اینجا رعایت آبرو و اعتبار افراد را نمی کنند و بی دلیل تهمت می زنند! این منشور اخلاقی دیگر چه صیغه ای است که باعث بی اخلاقی و بی آبرویی تعدادی از اهالی فوتبال شده؟ در حالی که فیروز کریمی با داد و فریاد سردار محمدی را به باد انتقاد گرفته بود، مسئولان بلافاصله خبرنگاران را از ساختمان فدراسیون بیرون کردند و برای حدود نیم ساعت کسی حق ورود نداشت.

به نقل از روزنامه خبر؛فرهاد کاظمی هم که شاهد ماجرا بود، حتی یک کلام در تأیید یا تکذیب حرف های کریمی نگفت و ترجیح داد فقط شنوند نظرات تند کریمی در مورد سازمان لیگ و قضیه منشور اخلاقی این سازمان باشد.

فیروز کریمی

تنها مربی محروم لیگ با عصبانیت ادامه داد: معلوم نیست تصمیمات گرفته شده در این سازمان به تأیید چه کسانی می رسد و چه افرادی در مورد آدم های این فوتبال تصمیم گیری می کنند. مگر کمیته انضباطی برای رسیدگی به مسائل این چنینی تشکیل نشده که شخصاً حکم صادر می کنید؟!

سردار محمدی حتی در مورد آیین نامه ای که به نام منشور اخلاقی این سازمان معروف شده توضیح داد اما...

فیروز کریمی وقتی برای چندمین بار با پاسخه های تلگرافی رئیس سازمان لیگ رو به رو شد باز هم به وی مجال صحبت کردن نداد و پیرامون محرومیتش گفت: این محرومیت باعث خدشه دار شدن شخصیت ورزشی ام شده و قصد دارم به هر طریقی که شده حقانیتم را اثبات کنم. شما وقتی این حکم را صادر می کردید هیچ به این موضوع فکر کردید فرزندان و حتی نوه های من با شنیدن این حرفه ها چه برداشتی از عملکرد پدر و پدربزرگشان خواهد داشت؟ شما باید در عملکردتان تجدید نظر و رسماً اعلام کنید که فیروز کریمی به اشتباه محروم شده و به دلیل نداشتن مدرک کافی از کلیه اتهامات تبرئه شده است یا اینکه با مدارک و در حضور یک قاضی عدل به من ثابت کنید خلافی مرتکب شده ام که مستوجب چنین رفتار زننده ای بوده ام و...

وقتی کم کم عصبانیت فیروز کریمی فروکش کرد و یا بهتر بگوییم زمانی که وی دیگر انرژی چندانی برای داد و فریاد نداشت، جو اتاق رئیس سازمان لیگ قدری آرام شد و علیپور به همراه یکی ، دوتن از مسئولان برگزاری لیگ توانستند فیروز کریمی عصبانی را به بیرون راهنمایی کنند و اجازه بدهند سردار محمدی نفس راحتی بکشد و این غائله به طور موقت ختم شود. خبرنگاران جلوی در فدراسیون در اطراف حاضران در جلسه حلفه زدند و از فیروز کریمی و فرهاد کاظمی خواستند در مورد اتفاقات پیش آمده در نشست مشترکی که با سردار محمدی داشتند توضیحات تکمیلی داشته باشند اما کریمی به سرعت محل فدراسیون را ترک کرد.

دیروز یک منبع موثق خبر از شکایت فیروز کریمی به فیفا برای رسیدگی به این پرونده خبر داده است و آنطور که پیداست در روزهای آینده فیروز کریمی به همراه وکیلش عازم سوییس خواهد شد.

عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ

فیروز کریمی همچنان محروم است

سازمان لیگ فوتبال پس از حضور كریمی در فدراسیون فوتبال اعلام كرد محرومیت این مربی به قوت خود باقی است.

عزیز محمدی، رئیس سازمان لیگ فوتبال در گفتگویی در مورد شایعه درگیری كریمی با وی اظهار داشت: هیچ درگیری در كار نبود. ایشان در مورد مسایل مربوط به خودش به سازمان لیگ آمده بود و بحث منشور اخلاقی هم مطرح شد. فیروز كریمی می گفت با مطرح شدن بحث محرومیت من برخی تصور می كنند كه محرومیتم مربوط به مسایل دلالی است.

وی ادامه داد: محرومیت فیروز كریمی در چار چوب منشور اخلاقی و به دلیل مصاحبه هایی كه انجام دادند و برخوردهایی كه با روسای هیات های فوتبال استان ها و بازیكنان داشتند؛ است.

محمدی در مورد اینكه امكان بخشش فیروز كریمی وجود دارد یا نه؛ عنوان كرد: ایشان می خواهد خودش را از محرومیت نجات دهد اما تا این لحظه نظر سازمان لیگ تغییر نكرده است. ما بر اجرای منشور اخلاقی اصرار داریم و محرومیت كریمی هم به دلیل رفتار ورزشی و انضباطی بوده است.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری