سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
فراموش کردند جواد زرینچه بازیکن با اخلاق سالهای نه چندان دور تیم ملی فوتبال کشورمان و کاپیتان سابق استقلال تهران که در پست دفاع راست در قلب دفاع یک مهره کارآمد و توانمند برای فوتبال ملی و باشگاهی بوده است. اوج هنرنمایی او به...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زرینچه:باشگاهها وظایف فرهنگی خود را فراموش کردند


جواد زرینچه بازیکن با اخلاق سالهای نه چندان دور تیم ملی فوتبال کشورمان و کاپیتان سابق استقلال تهران که در پست دفاع راست در قلب دفاع یک مهره کارآمد و توانمند برای فوتبال ملی و باشگاهی بوده است.

اوج هنرنمایی او به جام جهانی 1989 فرانسه و بازی حساس ایران – امریکا برمی گردد. که تیم ملی فوتبال کشورمان روی سانتر زیبای زرینچه و ضربه سر دیدنی حمید استیلی گل اول خود را به ثمر رساند و توانست با اعتماد به نفس بالاتر بعد از این گل در مقابل تیم ملی امریکا ظاهر شود و گل دوم نیز دست پیدا کند.

و در این بازی جواد زرینچه یکی از بهترین بازیکنان ایران بود که بازیهای درخشان زرینچه در جناح راست او را به عنوان یک مدافع راست کلاسیک در سطح آسیا مطرح کرد.

زرینچه فوتبال را به طور رسمی از سال 1360 از باشگاه لوکوموتیو راه آهن تهران آغاز کرد و در سال 66-65 در طی دوران مقدس سربازی به تیم ژاندارمری رفت و در سال 66 به تیم استقلال تهران پیوست و بعد از 5 سال به دلیل مسایل مالی وارد تیم کشاورز شد که مجدداً بعد از چند سال به استقلال تهران برگشت و در خط دفاع این تیم بازی کرد تا سال 82 که با بی مهری از سوی کادر فنی این تیم روبرو شد و با مربی سابق خود یعنی پرویز مظلومی در تیم صبا باتری دوران فوتبال خود را ادامه داد که در این تیم که آن سال در لیگ دسته اول بود به عنوان بازیکن مربی خدمت کرد و امسال با حضور صباباتری به لیگ برتر زرینچه به عنوان مربی هدایت این تیم را به عهده دارد و خودش از حضور در این تیم ابراز رضایت می کند و قصد دارد فعلاً در هیمن تیم حضور داشته باشد در زیر صحبتهای زرینچه را می خوانید:

در مورد لیگ امسال چه نظری دارد؟

در مورد لیگ امسال که الان نُه هفته از آن می گذرد می توان گفت که حدود هفت، هشت تا بازی خوب انجام گرفته و قابل قبول بوده است.

اکثر باشگاهها بیشتر به دنبال کسب امتیازند به خاطر هزینه هایی که تقبل کردند تا ارائه فوتبال حرفه ای و پارسال آقای میثاقیان با تیم شموشک بود رفت در پلی آف ماند و در لیگ امسال ابومسلم نسبت به تیمهای دیگر خوب کار کرده است و امیدواریم همچنان موفق به کار خودشان ادامه دهند.

داوری در لیگ امسال را چگونه می بینید؟

تصمیم داور می تواند نتیجه خیلی از بازیها را عوض کند و همیشه یک سری مسایل حاشیه ای در مورد داوری بازیها وجود دارد که فکر آدم را مکدر می کند باید در بازیها حق ادا شود و خدای ناکرده بر اثر سهل انگاری داور نتیجه عوض نشود در مورد ناداوری در لیگ امسال ممکن است پیش آمده باشد اما اگر هم پیش آمده از عمد نبوده یک موقع بازی مساوی بوده خطا، خطای پنالتی نبوده داور به اشتباه گرفته و تیمی که تا آن دقیقه بازی مساوی با تیم مقابل بوده نتیجه را به نفع خود کرده است خواهش ما این است که داوران یک مقدار بیشتر دقت و توجه کنند تا حق به درستی ادا شود.

بزرگترین ضعفی که تیم صبا باتری در لیگ امسال داشت چه بود؟

تیم صبا باتری مشکل فنی ندارد بزرگترین و تنها دشمن اصلی این تیم عدم رفاقت و صمیمیت بین بازیکنان است که کلاً در فوتبال ما این مسأله کمرنگ است در صبا باتری خیلی بیشتر و بزرگترین ضعفش همین است اگر بازیکنی با بازیکنان تیم خود رفاقت صددرصد نداشته باشد تیم هیچ موقع نمی تواند موفق باشد.

در مورد پست دروازه بانی صبا باتری صحبت بفرمایید؟

ما سه دروازه بان داریم (دروازه بان گرجستانی – آقای کرم اللهی و آقای طباطبائی) که خیلی خوب کار می کنند و مربیان از هر کدام که صلاح بدانند استفاده می کنند.

برنامه خداحافظی شما از فوتبال چه شد؟

ان شاء الله قرار شده که در بازگشت استقلال و پیروزی این بازی انجام شود و من رسماً از بازی در فوتبال خداحافظی کنم.

دلیل ضعف فوتبال ایران به نظر شما امکانات است یا عدم تفکر درست برای مدیریت؟

کشورهایی مانند عمان و بحرین و ... سرمایه گذاری کردند و روز به روز با استخدام مربیان خارجی بازیهای تدارکاتی با تیمهای قوی سطح خود را بالا بردند ولی تیمهای قوی سطح خود را بالا بردند ولی تیمهایی مثل ایران – ژاپن و کره که حرف اول را در فوتبال آسیا می زنند به جای دیگری نمی توانند فکر کنند ما باید با صرف امکانات بیشتر بازیهای تدارکاتی با تیمهای قوی و مطرح سطح جهان داشته باشیم تا بتوانیم پیشرفت کنیم طرز تفکر ما باید این باشد که در هر دوره به جام جهانی صعود کنیم و به نظر من بهترین راهکار ایجاد رابطه با تیمهای مطرح دنیا است و انجام مسابقات با تیمهایی است که یک سر و گردن از ما جلوتر باشند.

بیشترین ضعف تیم ملی ایران را در قسمت دفاع می دانند راهکار برای بهتر شدن دفاع را در چه می دانید؟

به نظر من چون تیم ملی ایران خیلی نفوذی کار می کند فشار اینهاست که نمی گذارد ضعف تیم ملی از بین برود با این مشکلات که ما می بینیم باید از چهره های تخصصی کسانی را بگیریم که روی خط دفاعی ما کار کنند و مشکلات تیم ملی ان شاء الله بر طرف شود.

نظرتان پیرامون بحثهای حاشیه ای در مورد شکل ظاهری بازیکنان فوتبال چیست؟

ما وقتی اسم باشگاه فرهنگی – ورزشی را می آوریم نباید از این مسایل داشته باشیم این مسایل به فدراسیون مربوط نمی شود بلکه خود باشگاهها در این رابطه مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

این معضل در تیم صبا باتری وجود ندارد چون مسئولان ما خوب و دقیق روی رفتارها نظارت می کنند و من به عنوان مربی یک همچنین مشکلی را در تیم صبا باتری نمی بینم.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین