وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در بررسی که در فنلاند صورت گرفت مشخص شد، احتمال ابتلا به عفونت مجاری ادرار در زنانی که از محصولات تخمیر شده ی شیر مثل ماست ، آب میوه هایی که دانه دارند مثل شاتوت، تمشک ، زرشک ، ذغال اخته استفاده می کرده اند ، در مقایسه با سا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیا نوع غذا در ابتلا به عفونت مجاری ادرار موثر است ؟

در بررسی که در فنلاند صورت گرفت مشخص شد، احتمال ابتلا به عفونت مجاری ادرار در زنانی که از محصولات تخمیر شده ی شیر مثل ماست ، آب میوه هایی که دانه دارند مثل شاتوت، تمشک ، زرشک ، ذغال اخته استفاده می کرده اند ، در مقایسه با سایر زنان بسیار کمتر بود.

محققان اینطور بیان می کنند که بسیاری از عفونت های مجاری ادرار در زنان به وسیله باکتری که در مجرای روده ای وجود دارد ایجاد می شود، و مواد غذایی ذکر شده در بالا ممکن است باعث تغییر عمل باکتری های موجود در مدفوع و جلوگیری از عفونت مجرای ادرار شوند. همچنین معتقدند باکتری زنده ای که در ماست وجود دارد، جایگزین باکتری مضر مجرای روده ای خواهد شد و باعث می شود که باکتری های مضرکمتر به سمت مثانه حرکت کنند.

همچنین محققان بیان می کنند که ترکیبات شیمیائی بسیاری از دانه ها مثل توت، تمشک، زرشک، ذغال اخته وجود دارند، رشد برخی از باکتری های روده ای را متوقف می کنند.

البته این یافته ها جدید هستند و باید منتظر مطالعات بیشتری در این زمینه باشیم تا این یافته ها را تایید نمایند.

نیره ولدخانی- کارشناس تغذیه تبیان

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین