تبیان، دستیار زندگی
اینترنت در حال حاضر جای خود را بطور گسترده در زندگی روزمره مردم باز کرده است و می تواند بیش از سایر شیوه های ارتباطی، تسهیلاتی را...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از انجمن ها چه خبر؟

انجمن های تخصصی تبیان

اینترنت در حال حاضر جای خود را بطور گسترده در زندگی روزمره مردم باز کرده است و می تواند بیش از سایر شیوه های ارتباطی، تسهیلاتی را برای کاربران فراهم آورد. از جمله این تسهیلات به فروم ها (forum) که هر فروم متشکل از تعدای تالارهای گفتگو یا انجــمن های مجازی می باشد، می توان اشاره کرد. کاربران دنیای مجازی می توانند با مراجعه به انجمن های سایت های مختلف از موضوعات مختلف و اطلاعات مرتبط با آنها مطلع شوند و نیز می توانند با صرف کمترین زمان به جستجوی مطلب مورد نظر خود و تعامل با افراد و متخصصین آن انجمن خاص بپردازند و اطلاعات خودشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. در واقع در یک انجمن فرآیند تبادل اطلاعات و تعامل بین کاربران صورت می گیرد. از مزایای استفاده از یک تالار گفتگو می توان به مواردی از این قبیل اشاره کرد: انجمن مجازی هیچ محدودیتی برای پذیرش تعداد کاربران ندارد، همچنین در هر لحظه از شبانه روز آماده سرویس دهی به کاربران است. انجمن مجازی هیچ محدودیت مکانی ندارد و کاربران از هر منطقه ای  فقط با اتصال به شبکه جهانی اینترنت می توانند وارد این تشکل های مجازی گردند.ضمنا یکی از مفیدترین مزیت انجمن های مجازی آشنایی و تعامل با کاربران از هر فرهنگ، جنس و رده سنی متفاوت می باشد.

انجمن مجازی هیچ محدودیتی برای پذیرش تعداد کاربران ندارد، همچـنین در هـر لحظه از شبانه روز آماده ســـرویس دهی به کاربران است. انجـمن مجــازی هیچ محدودیت مکانی ندارد و کاربران از هر منطقه ای  فقط با اتصال به شبکه جهانی اینترنت می توانند وارد این تشــکل های مجازی گردند. ضــمنا یکی از مفیدترین مزیت انجمن های مجازی آشنایی و تعامل با کاربران از هر فرهــنگ، جنس و رده سنی متفاوت می باشد.

از آنجا که فعالیت انجمن های تخصصی تبیان، شاید برای برخی ناشناخته و یا مجهول باشد جهت معرفی بیشتر این بخش بر آن شدیم که در ابتدا بصورت مختصر، فعالیت های انجمن های تخصصی تبیان و نیز نحوه ی این فعالیت ها را برای شما تعریف نموده و در انتها  پیشرفت چشمگیر این فعالیت ها را از گذشته تا کنون با ارائه اطلاعات آماری برای شما به تصویر بکشیم.

انجمن های تخصصی تبیان

انجمن های تخصصی تبیان به بخش های فصل کاربران، فصل مذهبی، فصل اجتماعی، فصل دانش و فن، فصل ادبی، فصل هنری، فصل تندرستی دسته بندی شده است. که هر کدام از این بخش ها به چند شاخه تقسیم شده است که در ذیل معرفی می گردد.

فصل کاربران: تجارت و بازرگانی - کارآفرینی - دانش آموزی - دانشجویی - نصف جهان - خراسان - عمومی

فصل مذهبی: معارف - قرآن و عترت - حوزه علمیه

فصل اجتماعی: دفاع مقدس - خانواده - اجتماعی - سیاسی - زن ریحانه آفرینش

فصل دانش و فن: ارتباطات و فن آوری اطلاعات - آموزش و تحقیقات - دانش و فن آوری - نجوم - انگلیسی -

 روباتیک و مکانیک

فصل ادبی- هنری: ادبیات - فیلم و سینما - فرهنگ و هنر - طنز

فصل تندرستی: ورزش و تندرستی - روانشناسی - بهداشت و سلامت

پیشرفت و رشد انجمن ها بصورت زیر در دو بازه زمانی مشابه در سالهای 86 الی87 و نیز سالهای 87 الی88 به تصویر کشیده شده است.

انجمن های تخصصی تبیان انجمن های تخصصی تبیان
لطفا جهت بزرگنمایی بر روی تصویر ها کلیک نمایید.

در تالار انجمن های تخصصی، مشاوره انجمنها و نیز از طریق ایمیل انجمن های تخصصی تبیان به آدرس زیر

آدرس میل

آماده ی پاسخگویی به سوالات و دریافت پیشنهادات و نظرات شما و پذیرای حضورتان خواهیم بود. لازم به ذکر است دوستانی که مایل به مشارکت در کادر مدیریتی انجمن های تخصصی تبیان هستند میتوانند با ارسال مشخصات و طرحهای خود به آدرس ایمیل انجمن اعلام آمادگی کنند.

و بخوانید: در انجمن های تخصصی تبیان چه می گذرد؟