سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
رحمت الله ابراهیمی در سال 1349 در روستای کتی در خانواده ای کشاورز از توابع شهر آمل شهری که همسایه دریا و کشتزاران است وعطر شالیزار درآن می وزد به دنیا آمد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

            رحمت الله ابراهیمی

 

رحمت الله ابراهیمی

 

 

 

 

 

 

 

زندگی نامه

تحصیلات حوزوی

آثار و نگاشته ها

 

 

زندگی نامه:

رحمت الله ابراهیمی در سال 1349 در روستای کتی در خانواده ای کشاورز از توابع شهر  آمل شهری  که همسایه دریا و کشتزاران است وعطر شالیزار درآن می وزد به دنيا آمد . تحصیلات رسمی دوران ابتدایی را در روستای زادگاه خویش به اتمام رسانید و در کوچه باغ های آکنده از عطر درختان نارنج به دنبال سنجاقک و پروانه می دوید. رگهای برگها را می شمرد و لطافت پرهای سار و سبز قبا را با نگاهش لمس کرد. روستا نشینی ایشان سبب شد گوشش با شیهه اسب و زنگوله گوسفندان آشتی داشت. سپس  دوران راهنمایی و سال اول دبیرستان را در شهر آمل با موفقیت سپری کرد و به خاطر عشق و علاقه فراوان به علوم دینی تحصیلات دبیرستان را رها کرد و در سال 1367وارد حوزه علمیه آمل شدم.

مقدمات و سیوطی را در شهر آمل نزد اساتید آن دیار به مدت دو سال سپری کرد  و پس از آن یکسال را در شهر ساری ادامه تحصیل داد اما شوق زیارت بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت علیهم السلام و کسب فیض از بزرگان دیار قم سبب شد پس از یکسال یعنی  در سال 1370  از خطه سرسبز شمال هجرت کرده، بار غربت را بر دوش کشانده و به شهر مقدس قم مهاجرت نماید، وارد حوزه علمیه قم شود و از  محضر اساتید آن دیارهمچون مرحوم آیت الله اشتهاردی (ره) ، مرحوم آیت الله وجدانی فخر(ره) و حضرت آیت الله سبحانی و حضرت آیت الله دریاباری کسب فیض نماید ، دروس سطح را به اتمام رساند و فی الحال در درس خارج آیت الله دریاباری و دروس فلسفه و منظومه آقای دریاباری و خارج اصول آقای سبحانی مشغول تحصیل می باشد.

ایشان از امر تحقیق هم غافل نماند و تالیفات خود را از سال 1376 آغاز کرد که تاکنون 5 اثر ایشان به چاپ رسیده و بعضی از آثار چاپ مجدد شده است.

 

تحصیلات حوزوی:

خارج فقه و اصول

 

آثار و نگاشته ها:

 

عنوان اثر

 

نوع اثر نوع عرضه زبان چاپ سال نشر ناشر فردی-گروهی
جرعه نوش عشق تألیف کتاب فارسی شده 1383 طلیعه نور
جمال وکمال زن تألیف کتاب فارسی شده 1378 طلیعه نور
ملاقات با طاووس بهشت تألیف کتاب فارسی شده 1380 مشهور
نماز و قیامت تألیف کتاب فارسی شده 1379 طلیعه نور
نوای دل تألیف کتاب فارسی شده 1382 طلیعه نور

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین