سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
علیرضا آل بویه در اوایل سال 1339 در تهران در خانواده دیندار و عاشق خاندان پاک عصمت و طهارت علیهم السلام متولد گردید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علیرضا آل بویه در اوایل سال 1339 در تهران در خانواده دیندار و عاشق خاندان پاک عصمت و طهارت علیهم السلام متولد گردید. دوران تحصیلات ابتدایى، راهنمایى و متوسطه را در زادگاه خویش و همزمان با پیروزى انقلاب شکوهمند اسلامى با موفقیت به اتمام رسانید و موفق به  اخذ دیپلم در رشته ریاضى فیزیک شد. شور و شوق ایشان به فراگیری علوم اسلامی از یک سو و تشویق پدر از سوی دیگر سبب گردید تا  در سال 1358 وارد حوزه علمیه گردیده و  شروع به تحصیل علوم دینی نماید.

پس از گذراندن دروس مقدماتی و سطح و استفاده از محضر اساتیدى چون مرحوم آیت الله شیخ على پناه اشتهاردی(ره)، راستی کاشانى، و مرحوم محمد تقی ستوده(ره)، از سال 1367 با حضور در دروس خارج فقه (کتاب الحج) و اصول (جلد اول کفایه) مرحوم آیت الله فاضل لنکرانى(ره)، از دروس تفسیر قرآن و خارج فقه (کتاب الاجارة) آیت الله جوادى آملى و خارج فقه و اصول مرحوم آیت الله شیخ جواد تبریزى(ره) بهره هاى علمى فراوان برد. در کنار دروس مرسوم حوزه به دلیل علاقه به مباحث فلسفى، کتاب نهایة الحکمه و منظومه سبزوارى را فرا گرفت و از سوی دیگر از امر تدریس هم غافل نماند و تدریس برخى از دروس از جمله ادبیات عرب، منطق، کلام، فلسفه و اصول فقه را مدارس علمیه چون شهیدین(ره)، جامعه الزهرا(س) آغاز کرد.

ایشان در کنار تحصیل دروس حوزوی از تحصیلات دانشگاهی هم غافل نماند و در سال 1374 موفق به اخذ مدرک کارشناسى ارشد در رشته الهیات و معارف اسلامى از مرکز تربیت مدرس دانشگاه قم شد و از پایان نامه خویش با عنوان " نظريه اخلاقي كانت " دفاع کرد. از سوی دیگر در گروه عقاید مؤسسه آموزشى پژوهشى امام خمینى«ره» مشغول به تحصیل شد و سالهاى متمادى خوشه چین خرمن اساتید بزرگوارى چون آیت الله مصباح یزدى، حجت الاسلام والمسلمین فیاضى، استاد مصطفى ملکیان، حجت الاسلام والمسلمین صادق لاریجانى، دکتر محمد لگنهاوسن و... بود و نهایتا در سال 1378 در رشته دین شناسى فارغ التحصیل شد.

در کنار تحصیل و تدریس هچیوقت  از امر پژوهش غافل نماند و در مراکز تحقیقاتی چون پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامى مشغول پژوهش و تحقیق گردید و نیز مدیریت گروه تاریخ و فلسفه فقه و حقوق را به عهده گرفت.

پس ار آن به مدت دو سال از سال 1377 تا سال 1379 در سمت معاونت پژوهشى مرکز مطالعات ادیان و مذاهب در آن مرکز فعالیت داشت و طی سال های 1378تا 1382  عنوان عضو هیات علمی با مؤسسه آموزشى و پژوهشى امام خمینی (ره) مشغول به فعالیت شد .

تحصیلات حوزوی:

خارج فقه و اصول

 

تحصیلات دانشکاهی:

 

مقطع

 

رشته

محل تحصیل

کارشناسی ارشد دين شناسى الهيات ومعارف اسلامى دانشگاه قم

 

آثار و نگاشته ها:

 

عنوان اثر

 

نوع اثر

نوع عرضه

زبان

چاپ

سال نشر

ناشر

فردی-گروهی

نظريه اخلاقى كانت تألیف کتاب فارسی شده 1381   فردی
نظریه اخلاقی کانت ترجمه کتاب فارسی شده 1381 بوستان کتاب قم فردی
مسائل اخلاقی، متن آموزشی فلسفه اخلاق تألیف مقاله فارسی شده 1385 پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی فردی
خير انسان/ چي . اچ . فن رايت تألیف مقاله فارسی شده 1382 نقدونظر شماره29 30 فردی
خیر انسان ترجمه مقاله فارسی شده 1382 نقدونظر شماره29 30 فردی
رنسانس(ازكتاب تاريخ فلسفه اخلاق) تألیف مقاله فارسی شده 1380 انتشارات مؤسسه امام خمينى(ره) فردی
مصنف واقعى اسفار پنجگانه تألیف مقاله فارسی شده 1379 مجله هفت آسمان 1 فردی
مصنف واقعی اسفار پنجگانه ترجمه مقاله فارسی شده   مجله هفت آسمان فردی
وجود و ارزشها تألیف مقاله فارسی شده 1382 نقد و نظر شماره 31  32 فردی

 
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین