تبیان، دستیار زندگی
اگر می خواهید یک زندگی شاد و پر از عشق را در طول زندگی خود تجربه کنید، از هیچ تلاشی برای رسیدن به آن کوتاهی نکنید. هر لحظه از زندگی تان را با عشق و صمیمیت سپری کنید. تنها در این صورت است که می توانید از یک زندگی شاد و ایده آل برخوردار شوید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

12 نکته برای نجات زندگی مشترک

روش های رسیدن به شادی و آرامش در زندگی مشترک

قلب

اگر می خواهید یک زندگی شاد و پر از عشق را در طول زندگی خود تجربه کنید ، از هیچ تلاشی برای رسیدن به آن کوتاهی نکنید. هر لحظه از زندگی تان را با عشق و صمیمیت سپری کنید. تنها در این صورت است که می توانید از یک زندگی شاد و ایده آل برخوردار شوید و به همراه فرزندان تان به سمت تکامل و موفقیت گام بردارید. حال برای داشتن یک زندگی گرم و صمیمی به این توصیه ها توجه کنید:

1- وفادار باشید.

یکی از پایه های مهم زندگی مشترک داشتن "تعهد و ایمان" است. وقتی زن و شوهر نسبت به زندگی خود تعهد نداشته باشند خیلی زود نسبت به یکدیگر بی تفاوت شده و زندگی شان رو به فروپاشی می رود. معتقد بودن و ایمان داشتن باعث نزدیکی بیشتر زن و شوهر شده و احتمال خطا و لغزش را نیز در آن ها کاهش می دهد.

2- با یکدیگر دعا کنید.

مطمئن باشید اگر هر شب قبل از خوابیدن برای داشتن یک زندگی شاد و آرام دست به دعا بردارید ، به زودی انعکاس آن را در زندگی خود شاهد خواهید بود. ارتباط برقرار کردن به طرق مختلفی مانند صحبت کردن، لبخند زدن، شوخی کردن و... صورت می گیرد. شما می توانید با گوش دادن به صحبت های همسرتان او را آرام کنید و حتی با پذیرفتن اشتباه خود و گفتن جمله "ببخشید" بار دیگر عشق را به زندگی تان هدیه بدهید. بنابراین برای محکم کردن روابط خود باید تلاش کرده و زحمت بکشید.

وقتی زن و شوهر نسبت به زندگی خود تعهد نداشته باشند خیلی زود نسبت به یکدیگر بی تفاوت شده و زندگی شان رو به فروپاشی می رود.

3- کتاب ها و مقالاتی در این زمینه مطالعه کنید.

ساعتی از روز را به این اختصاص دهید که با یکدیگر کتابهای مفیدی در ارتباط با بهبود زندگی مشترک مطالعه کنید. این کار را در یک مکان آرام و راحت انجام دهید و نقطه نظرات خود را در مورد آن بدهید. اگر دارای فرزند هستید کتاب هایی در مورد آن تهیه کرده و با هم بخوانید. این کار را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا شاهد اثرات مثبت آن در زندگی تان باشید.

4- مغرور نباشید.

تکبر و غرور یکی از بدترین رفتارهایی است که در زندگی مشترک به چشم می خورد. تنها نیازهای خود را نبینید. نیازهای همسرتان را نیز درک کرده و تا حد امکان آن ها را برآورده کنید. اغلب جدایی ها، ابتدا با غرور و خودشیفتگی آغاز می شود. در دادن عشق و محبت بخشنده باشید و آن را از طرف مقابل دریغ نورزید. شما باید مانند یک روح در دو بدن باشید و برای پیشرفت و تکامل روحی همسرتان نیز تلاش کنید. آیا به راستی می توان با کبر و غرور به یک زندگی شاد و آرام دست یافت؟!

قلب

5- تنها از کلمات محبت آمیز استفاده کنید.

در هنگام شادی و آرامش همه ما می توانیم بسیار خوب و منطقی صحبت کنیم و طرف مقابل خود را به طور کامل جذب کنیم. ولی آیا قادریم همین رفتار را در مواقع تنش و عصبانیت نیز انجام دهیم؟ در این گونه موارد برای چند لحظه از محیط دور شوید و کمی بر اعصاب خود مسلط شوید تا به آرامش بیشتری بر احساسات منفی خود غلبه کرده و بتوانید جو را گرم تر و صمیمی تر کنید. هیچ گاه با طعنه و کنایه همسرتان را مورد سرزنش قرار ندهید ، زیرا با این کار فقط فاصله را بین خودتان بیشتر کرده اید.

6- از یکدیگر تشکر و قدردانی کنید.

تشکر و قدردانی از طرف مقابل ، کیفیت زندگی را بالا برده و بهبود می بخشد. یقین داشته باشید در تمام ازدواج های موفق، زن و شوهر این نکته مهم را در زندگی خود رعایت می کنند. تشکر و سپاسگزاری بسیار راحت و آسان است ولی نیاز به تمرین دارد. سعی کنید برای تمام کارهای کوچک و بزرگ روزانه همسرتان از او تشکر کنید. این عمل، احساس خوبی را در او ایجاد کرده و او را بیشتر به کمک و همکاری با شما تشویق می کند.

7- به یکدیگر هدیه دهید.

هر چند وقت یک بار به همسرتان هدیه دهید. نیاز نیست این هدیه بسیار گران قیمت باشد. مهم این است که شما به او نشان دهید او را دوست دارید و برای او ارزش قایل هستید. حتی گاه اوقات می توانید با یادداشتی محبت آمیز او را شیفته محبت خود کنید. در این زمینه می توانید خلاق باشید و او را همواره خوشحال کنید.

خوشبخت بودن و یا نبودن، دست خود ماست. ما می توانیم انتخاب کنیم شاد باشیم یا غمگین، عصبانی و یا آرام. پس این خود ما هستیم که بر می گزینیم یک زندگی عاشقانه داشته باشیم و یا یک زندگی پر از تنش و اضطراب!

8- برای زندگی تان، خود تصمیم بگیرید.

خوشبخت بودن و یا نبودن، دست خود ماست. ما می توانیم انتخاب کنیم شاد باشیم یا غمگین، عصبانی و یا آرام. پس این خود ما هستیم که بر می گزینیم یک زندگی عاشقانه داشته باشیم و یا یک زندگی پر از تنش و اضطراب! این حق همه ماست که از یک زندگی موفق و شاد برخوردار باشیم. بنابراین بیایید دیدتان را نسبت به زندگی تغییر دهید و خود بهترین ها را برای زندگی تان برگزینید.

9- در مواقع سختی، آرامش خود را حفظ کنید.

همه ما باید یاد بگیریم در مواقع سختی و مواجه با مشکلات چگونه آرامش خود را حفظ کنیم. برای این کار باید نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و روی آن ها کار کنیم. شاید برای غلبه بر این مشکل نیاز باشد مدت زیادی وقت صرف کنیم و حتی از متخصصان در این امر کمک بگیریم. به هر حال باید هر کاری از دست تان بر می آید انجام دهید تا نقاط ضعف خود را از بین برده و بتوانیم راحت تر با مسایل و مشکلات روبه رو شویم.

10- با یکدیگر قرار ملاقات بگذارید.

گاهی اوقات با هم بیرون از منزل قرار بگذارید و کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید. با این عمل شما به تدریج به یکدیگر نزدیک شده و به طور ناخودآگاه به آرامش بیشتری دست می یابید. خاطراتی که در ذهن شما شکل می گیرد هرگز از بین نمی رود و روابط شما را هر چه بیشتر مستحکم تر خواهد کرد.

اگر نسبت به کسی عشق نداشته باشید ، نمی توانید به او احترام بگذارید و اگر به کسی احترام نگذارید نمی توانید ادعا کنید او را دوست دارید.

11- برای داشتن یک زندگی خوب تمرین کنید.

برای داشتن یک زندگی خوب و سالم مانند هر کار دیگری نیاز به تمرین و پشتکار دارید. به عنوان مثال کسی که با وزنه کار می کند تا بدنی قوی و ورزیده داشته باشد حداقل هفته ای 3 روز کار می کند و همواره تصویری روشن از یک فرد قوی و خوش هیکل در ذهن می پروراند. و همین تصور، انگیزه اش را برای ادامه کار دو چندان خواهد کرد. شما نیز برای داشتن یک زندگی ایده آل نباید دست روی دست بگذارید باید تلاش کنید و برای رسیدن به آن وقت صرف کنید.

12- به یکدیگر عشق بورزید.

عشق و احترام لازم و ملزوم یک زندگی مشترک هستند و طرفین باید این دو را در زندگی خود رعایت کنند. اگر نسبت به کسی عشق نداشته باشید، هرگز نمی توانید به او احترام بگذارید و اگر به کسی احترام نگذارید نمی توانید ادعا کنید او را دوست دارید. پس با احترام گذاشتن به همسرتان، عشق را به او هدیه دهید.

بنابراین از همین لظحه به بعد ، دیدتان را مثبت کرده و در تمام لحظات زندگی، غم و شادی، استرس و آرامش در کنار همسرتان باشید و پشت به پشت او مشکلات را حل کنید و به سمت یک زندگی ایده آل گام بردارید.

منبع : مجله موفقیت - با تلخیص

تنظیم برای تبیان : داوودی

مقالات مرتبط :

رابطه زناشویی تان را حفظ کنید

تمام دنیای من

خانواده ای از دیار مهربانی

5 راه عاشق ماندن تا ابد

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.