سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
قدس رضوی اهدا كردند از سوی مقام معظم رهبری تابلوی نفیس معرقی برگرفته از عصر عاشورای استاد محمود فرشچیان به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد. میراث خبر- دكتر «محمد برادران رفیعی»، رئیس سازمان كتابخانه ها، موزه ها و مركز اسناد آستا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مقام معظم رهبری تابلوی معرق عصر عاشورا را به موزه آستان قدس رضوی اهدا كردند


از سوی مقام معظم رهبری تابلوی نفیس معرقی برگرفته از عصر عاشورای استاد محمود فرشچیان به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد.

میراث خبر- دكتر «محمد برادران رفیعی»، رئیس سازمان كتابخانه ها، موزه ها و مركز اسناد آستان قدس رضوی با بیان این مطلب گفت: «این تابلو یكی از زیباترین آثار معرق است كه خلق شده و از نظر ظرافت یكی از منحصر به فردترین تابلوهای معرقی است كه تا به حال در ایران ساخته شده است»

وی گفت: «این تابلو قرار است در موزه هدایای مقام معظم رهبری به نمایش درآید.«محمد توانا»، هنرمندی كه این تابلو را طی دو سال خلق كرده است با اشاره به علاقه ای كه به ائمه داشته است آن را تصویر كرده است، می گوید: «این تابلو در ابعاد 6×4 متر مربع با 101250قطعه چوب طبیعی كار شده است و در آن حدود 30 نوع چوب از قبیل گردو، نارنج، شمشاد، عناب، افرا، توسكا، سنجد، خرمندی و ... به كار رفته است»

وی افزود: «95 درصد از كل مصالح، چوب است و 5 درصد بقیه از صدف طبیعی، خاتم، مس، برنج و آلومینیوم استفاده شده است».

توانا با بیان این نكته كه 2685 ساعت كار روی این تابلو شده است اضافه كرد: «كار ساخت تابلوی عصر عاشورا از فروردین 1381 تا اسفند 1382 طول كشید و در شب تولد امام حسین (ع) در شهریور ماه به مقام معظم رهبری تقدیم گردید».

موزه تخصصی هدایای مقام معظم رهبری كه یكی از یازده موزه آستان قدس رضوی است در طبقه اول موزه قرآن و كتابت واقع شده است.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین