تبیان، دستیار زندگی
محلی است و هم‏انگیز که صدها هواپیما و کشتی در هوا و دریای آن ناپدید شده‏اند. بیش از هزار نفر در این منطقه وحشت گم شده‏اند، بدون اینکه حتی یک جسد یا قطعه پاره‏ای از یک هواپیما یا کشتی مفقود شده، به جا مانده باشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مثلث برمودا

مثلث برمودا

مثلث برمودا

محلی است و هم‏انگیز که صدها هواپیما و کشتی در هوا و دریای آن ناپدید شده‏اند. بیش از هزار نفر در این منطقه وحشت گم شده‏اند، بدون اینکه حتی یک جسد یا قطعه پاره‏ای از یک هواپیما یا کشتی مفقود شده، به جا مانده باشد.

برمودا کجا هست؟!

مثلث برمودا واقعاً یک مثلث نیست، بلکه شباهت زیادی به یک بیضی (و شاید هم دایره‏ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع شده است.

«وینسنت گادیس» که مثلث برمودا را نامگذاری کرده، آن را به صورت زیر توصیف می‏کند؛ «یک خط از فلوریدا تا برمودا، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‏گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا برمی‏گردد.»

این محل تقریباً باورنکردنی، اسرار غیرقابل توصیف جهان را به خود اختصاص داده است. مثلث برمودا نامش را در نتیجه‏ی ناپدید شدن 6 هواپیما همراه با تمام سرنشینان آنها در پنجم دسامبر 1945 کسب کرد. 5 فروند از این هواپیماها به دنبال اجرای ماموریتی عادی و آموزشی، در منطقه‏ی مثلث، پرواز می‏کردند که با ارسال پیام‏هایی عجیبی درخواست کمک کردند. هواپیمای ششم برای انجام عملیات نجات، به هوا برخاست که هر شش هواپیما به طرز عجیب و مشکوکی ناپدید شدند.

آخرین پیام‏های مخابره شده‏ی آنها به برج مراقبت حاکی از وضعیت غیرعادی، عدم دیدن خشکی، از کار افتادن قطب نماها یا چرخش سریع عقربه‏ی آنها و اطمینان نداشتن از موقعیت‏شان بود. این در حالی بود که شرایط جوی برای پرواز مساعد بود و خلبانان و دیگر سرنشینان افرادی با تجربه و ورزیده بودند. با وجود مدت‏ها جستجو هیچ اثری از قطعه‏ی شکسته، لکه‏ی روغن، آثاری از اجسام شناور، خدمه یا تجمع مشکوکی از کوسه‏ها دیده نشد. هیچ حادثه‏ای چه قبل و چه بعد از آن، تا  این حد حیرت‏آورتر از ناپدید شدن دسته‏جمعی این هواپیماها نبوده است. در حوادثی مشابه در این منطقه قایق‏ها و کشتی‏های مفقود شده‏اند.

مثلث برمودا

منطقه‏ی وحشت!

امروزه همه روزه هواپیماهای زیادی بر فراز مثلث برمودا پرواز می‏کنند. کشتی‏های بزرگ و کوچک در آب‏های آن در حال ترددند و افراد زیادی برای بازدید، به این منطقه مسافرت می‏کنند، بدون آنکه اتفاقی بیفتد. از طرف دیگر، در دریاها و اقیانوس‏ها در سراسر دنیا، کشتی‏ها و هواپیماهای زیادی مفقود شده و می‏شوند. پس چرا فقط مثلث برمودا از بقیه‏ی مناطق جدا شده است. علت این است که اولاً هیچ امیدی برای یافتن حتی اثر و نشانه‏ای وجود ندارد. ثانیاً در هیچ منطقه‏ی دیگری چنین ناپدید شدن‏هایی بی‏دلیل، بیشمار و نامعلوم روی نداده و به این خوبی ثبت نشده است.

مثلث برمودا

مشاهدات و گزارشات

در بیشتر اتفاقات مثلث برمودا، اکثر هواپیماها در حالی ناپدید شده‏اند که تماس رادیویی خود را با ایستگاه‏های مبداً و مقصدشان تا آخرین لحظه حفظ کرده‏اند و یا برخی دیگر در لحظات آخر پیام‏های غیر عادی مخابره کرده‏اند که حاکی از عدم کنترل آنان بر روی دستگاه و ابزارها بوده است و با چرخش عقربه‏های قطب نما به دور خود و تغییر رنگ آسمان اطراف به زردی و مه‏آلودی، (آن هم در روز صاف و آفتابی) و با تغییراتی غیر عادی در آب‏ها که تا لحظاتی قبل آرام بوده‏اند، بدون بیان هیچ دلیل روشنی از چگونگی این وقایع.

این پیام‏ها رفته رفته ضعیف‏تر و غیرقابل تشخیص‏تر شده و یا سریعاً قطع شده‏اند. دقیقاً مثل اینکه چیزی ارتباط رادیویی را قطع کرده باشد و یا چنانچه اظهار عقیده شده، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده‏اند. در برخی موارد، گزارش‏ها حاکی از آن بود که نوری ناشناخته و غیرقابل تشریح دیده شده است. همچنین توده‏ی سیاه و تاریکی در سطح دریا که پس از مدتی ناپدید شده، در جریان این اتفاقات گزارش شده است.

در مواردی هم گزارش شده که نقطه‏ی تاریک بزرگی در میان ستارگان در آسمان دیده شده که نوری متحرک از طرف زمین به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپدید شده‏اند. در تمام مدت دیده‏ شدن تاریکی ، دستگاه‏ها و سایر ابزارهای قایق‏های ناظر از کار افتاده بودند که پس از رفع تاریکی آسمان، دوباره شروع به کار کرده‏اند.

مریم خالقی

تنظیم خرازی

مطالب مربوطه

یک گوشتخوار دیگر!

منظومه شمسی

اسید، مفید یا خطرناک؟!

 ازهر کوزه ای آب نخور!!

وحشت در مرداب!

جانوران خونگرم

من یوزپلنگ هستم

پروانه و بید

آنها در همه جای دنیا زندگی می‌کنند

پرستوی قطبی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.