سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
نامه های عرفانی ،عاطفی و خانوادگی امام خمینی(ره)
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

روح الله

امام خمینی

کتاب نامه های عرفانی، عاطفی و خانوادگی امام خمینی به کوشش رسول سعادتمند و از انتشارات تسنیم است. دراین کتاب توصیه های اخلاقی امام به اعضای خانواده خویش که از طریق نامه برایشان به یاد گار مانده است آورده شده.

 

شخصاّ همیشه دوست داشتم بدانم امام با آن عظمت سیاسی و مذهبی، در خانواده چگونه رفتار می کردند. وقتی قسمتی از این کتاب را می خواندم، صداقت و پاکی را از لابه لای حروف خشک ماشین شده آن دریافتم

امیدوارم آن را بخوانید، پند بگیرید و نیز لذت ببرید.

در یکی از نامه های امام راحل به همسر حاج احمد آقا درباره مقامات عرفانی این طور آمده است.

 

مقامات عارفین و صالحین را انکار نکن

دخترم! سعی کن اگر اهلش نیستی و نشدی، انکار مقامات عارفین و صالحین را نکنی و معاندت با آنان را از وظایف دینی نشمری، بسیاری از آنچه آنان گفته اند در قرآن کریم به طور رمز و سربسته، و در ادعیه و مناجات اهل عصمت بازتر، آمده است و چون ما جاهلان از آنها محرومیم با آن به معارضه برخاستیم. گویند صدر المتالّهین دید در جوار حضرت معصومه سلام الله علیها شخصی او را لعن می کند، پرسید : چرا صدر را لعن می کنی ؟ جواب داد: او قائل به وحدت واجب الوجود است، گفت : پس او را لعن کن! این امر اگر قصه هم باشد حکایت از یک واقعیت دارد. واقعیت دردناکی که من خود قصه هایی را دیده یا شنیده ام که در زمان ما بوده است.

من نمی خواهم تطهیر مدعیان را بکنم که :« ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد» می خواهم اصل معنی و معنویت را انکار نکنی، همان معنویتی که کتاب و سنّت نیز از آن یاد کرده اند و مخالفان آن یا آنها را نادیده گرفته و یا به توجیه عامیانه پرداخته اند. و من به تو توصیه می کنم که اول قدم، بیرون آمدن از حجاب ضخیم انکار است که مانع هر رشد و هر قدم مثبت است. این قدم کمال نیست، لکن راهگشای به سوی کمال است چنانچه «یقظه» را که در منازل سالکان اول منزل محسوب شده است از منازل نتوان شمرد، بلکه مقدمه و راهگشای منازل سالکین است. در هر صورت با رو انکار نتوان راهی به سوی معرفت یافت.

 

برای خرید کتاب نامه های عرفانی، عاطفی و خانوادگی امام خمینی کلیک کنید.

 

تنظیم: حاجی محمد علی

برای خرید کتب حکمت و عرفان کلیک کنید.

برای خرید کتب اسلامی کلیک کنید.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین