تبیان، دستیار زندگی
عشق هم برای خود دارای قواعد وقانون هایی است که در این مقاله به سه تای آن اشاره می کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مواد اولیه برای القاء عشق

عشق

امروز شنبه است و اول هفته . یک هفته پیش رو دارید و می توانید برای آن برنامه ریزی کوتاه مدت بکنید . از هدف های شغلی گرفته تا تنظیم برنامه ی صحیح غذایی. اما مهم ترین برنامه ای که نباید از آن غافل شوید ، داشتن برنامه ای مدون است برای رفتار با دیگران و از همه ی آن ها مهم تر رفتار با همسرتان.

شما می توانید با خود قرار بگذارید در یک مدت زمان شش ماهه رفتار خود را تغییر دهید و آنوقت بعد از گذشت این زمان تغییر رفتار در همسرتان را شاهد باشید. فرقی نمی کند زن هستید یا مرد. ما معتقدیم که شما توانایی معجزه را دارید به شرطی که زندگی تان را رها نکنید و طبق برنامه پیش بروید.

این هفته برای شروع کاری کنید تا همسرتان ، از لحاظ روحی تغذیه شود. روح ما هم مانند جسممان به غذا محتاج است و غذایی که بسیار به آن نیاز مند هستیم اما شاید هرگز بیان نکنیم : تائید شدن ،ستایش شدن و پذیرفته شدن است.

این یک فرمول ساده است که اغلب ما فراوش می کنیم : هر چقدر شریک زندگی مان را از عشق بهره مند کنیم همانقدر بهره مند می شویم.

هر چقدر شریک زندگی مان را از عشق بهره مند کنیم همانقدر بهره مند می شویم.

خیلی از ما به دنبال کسی هستیم که ما را دوست بدارد، محبتش را ابراز کند و ستایشمان کند ولی فراموش می کنیم او نیز به دنبال به دست آوردن همین احساسات است.این فراموش کردن ها به مرور تبدیل به دور شدن و سردی شما و شریک زندگی تان می شود و یک روز متوجه می شوید سال هاست در کنار هم زندگی می کنید ، بدون آنکه این کنار هم بودن لذتی برایتان داشته باشد.

اما برای اینکه این هفته بتوانید به خوبی تمرینتان را انجام دهید ، بهتر است معنی این سه کلمه را بدانید:

- تائید کردن یعنی او  و احساساتش را تائید کنید. وقتی شرایط موجود در او احساسی ایجاد کرده ،سعی نکنید به او بفهمانید که اشتباه می کند ،رنجشش را تائید کنید حتی اگر با آن احساس و افکار موافق نباشید. به او بگویید از اینکه رنج می‌برد و درد می‌کشد بسیار متاسف هستید ، سپس آنچه را در او ستایش می‌کنید ، به زبان آورید. شاید بگوئید اگر قرار باشد مدام او را تائید کنید ، فرصتی برای دفاع از خود باقی نمی ماند اما اشتباه نکنید با تائید احساس او و به زبان بهتر بازی در تیم او نه تیم مقابل می توانید بهترین فرصت را ایجاد کنید که شما هم از احساستان بگوئید. تائید کردن را به او بیاموزید اما با رفتار خود نه زبان نصیحت که بی فایده است.

- ستایش کردن یعنی آن چیزهایی که در همسرتان هست و شما دوست دارید را به زبان بیاورید. بعضی از ما ستایش را در دل می گوئیم اما انتقاد را به زبان و این بدترین کار است.

- در باره ی پذیرش هم که به دفعات صحبت کرده ایم . پذیرش یعنی شریک زندگی مان را همانگونه که هست بخواهیم . نه بعد از انتخاب از او بخواهیم کس دیگری شود. این اصل بیشتر از آنکه به همسرتان کمک کند برای خودتان آرامش بخش است. زیرا پذیرش او به شما این امکان را می دهد که شفاف دوستش داشته باشید.

زمانی که بیاموزید شریک زندگی خویش را به رغم رفتارهایی که در او نمی‌پسندید ، بپذیرید ، موهبت «عشق بی‌قید و شرط» را به خود و به او هدیه کرده‌اید.

سر مشق این هفته :

در این هفته شریک زندگی خود را تایید و ستایش کنید. احساسات، افکار و دیدگاه‌های او را نسبت به زندگی محترم بشمارید. چنانچه ناراحت و رنجیده است با گفتن چنین جمله‌ای: «تو را درک می‌کنم... باید احساس... از اینکه این‌طور ناراحت هستی خیلی متاسفم»، با طرح این پرسش که «چه نکاتی را در همسر خود ستایش می‌کنم؟»، جنبه‌های قابل ستایش شخصیت او را بیابید، و در زمان مناسب، آنها را به زبان آورید. به تاثیری که انجام این تمرین در رفتار و خلق و خوی همسرتان و نیز در رابطه‌ای که با او دارید می‌گذارد دقت کنید.

برای هفته های آینده با ما باشید با تمرینات بعدی و فراموش نکنید شرط موفقیت در هر کاری پشتکار و ممارست در انجام آن کار است پس با یکی دوبار آزمودن و شکست خسته نشوید ، بلکه به شریک زندگی تان فرصت بدهید.

تبیان - داوودی

مقالات مرتبط :

تسخیر قلب همسر ،مخصوص خانم ها

تسخیر قلب همسر، مخصوص آقایان

قلب او در دست تو

زناشویی بدون رویاهای بر باد رفته

هفت راز عشق با دوام

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.