تبیان، دستیار زندگی
با ساخت یك بركه یا آبگیر می‌توانید جانوران بیش‌تری را به باغ خود بیاورید و با دیدن حشرات و جانوران دیگری كه به سرعت برای استفاده از آن خواهند آمد شگفت‌زده خواهید شد. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساخت یك آبگیر

با ساخت یك بركه یا آبگیر می‌توانید جانوران بیش‌تری را به باغ خود بیاورید و با دیدن حشرات و جانوران دیگری كه به سرعت برای استفاده از آن خواهند آمد شگفت‌زده خواهید شد.

وسایل مورد نیاز

ساخت یك آبگیر

نخ (به دلخواه)

بیل

روزنامه، یك قالیچه‌ی قدیمی یا شن

یك ورقه‌ی پلاستیكی یا لاستیكی برای پوشاندن بركه

خاك، كنده‌ی درختان یا تخته‌ی سنگی

گیاهان آبی

ماهی یا جانوران دیگری كه از یك آبگیر پیدا كرده‌اید.

گل‌های وحشی که در خانه پرورش داده‌اید.

١- به كمك یه بزرگ تر، قسمتی از باغ را كه می‌خواهید در آن بركه را بسازید با طناب علامت‌گذاری كنید، همچنین می‌توانید علامت‌گذاری را روی چمن‌ها انجام دهید برای این كار به وسیله یك بیل لایه‌ی ‌رویی خاك را بكنید.

ساخت یك آبگیر

٢- یك چاله بكنید. برای این كار باید سنگ‌های بزرگ را از قسمت‌های پایین‌تر خارج كنید.

ساخت یك آبگیر

٣- سطح چاله را با روزنامه یا قالیچه‌ی قدیمی یا شن بپوشانید.

ساخت یك آبگیر

٤- ورقه‌ی پلاستیكی را به دقت به قالب بركه درآورید و چاله را با آن بپوشانید. نباید درون بركه بایستید چون ممكن است ورقه‌ی لاستیكی را سوراخ كنید.

ساخت یك آبگیر

٥- خاك، كنده‌های چوب و سنگ را در كنار بركه قرار دهید، به طوری كه تمام اطراف آن را بپوشاند. درون بركه را با آب پر كنید و صبر کنید تا زلال شود.

ساخت یك آبگیر

٦- گیاهان آبی را كه در گلدان پرورش داده‌اید درون آبگیر بگذارید. اگر عمق آبگیر شما زیاد است از یك آجر برای زیرگلدان استفاده كنید. در مرحله‌ی بعد باید ماهی‌ها و سایر جانوران را در بركه بریزید و گل‌های وحشی را كه پرورش داده‌اید در كناره‌های آبگیر خود بكارید. حال برای چند ماه به طبیعت اجازه بدهید كه كارش را بكند و بعد از آن شما نمونه‌ی خوب و كاملی از یك بركه را دارید.

ساخت یك آبگیر

این تور وسیله‌ی مفیدی است و ساخت آن هم بسیار آسان است.

ساخت یك آبگیر

برای مشاهده مجموعه کامل و متنوع کاردستی های علمی کلیک کنید.

بازگشت