تبیان، دستیار زندگی
شاید هنوز طعم زندگی مستقل را نچشیده باشید، اما مسلما تفاوت میان زندگی جمعی و زندگی فردی را به خوبی می‌شناسید. در زندگی جمعی، به خصوص در جمع خانواده، شما الزاما تابع نظرات و سلایق دیگران زندگی ‌می‌کنید و کمتر مجال بروز خلاقیت‌‌ها و نوآوری‌های خود را دارید،
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زندگی شاهانه در قصری کوچک

خانه

شاید هنوز طعم زندگی مستقل را نچشیده باشید، اما مسلما تفاوت میان زندگی جمعی و زندگی فردی را به خوبی می‌شناسید. در زندگی جمعی، به خصوص در جمع خانواده، شما الزاما تابع نظرات و سلایق دیگران زندگی ‌می‌کنید و کمتر مجال بروز خلاقیت‌‌ها و نوآوری‌های خود را دارید، اما در خانه یا آپارتمان کوچکی که در دوران دانشجویی متعلق به شماست، می‌توانید همانگونه که دلخواهتان است، زندگی کنید و اثاث خانه را به سلیقه خود بخرید و بچینید. دوران دانشجویی به دلیل دوری از خانواده مجال آزمون سختی‌هاست. اما به یاد داشته باشید كه آدمی هرچه آزادانه‌تر بیاندیشد و زندگی کند، آرامش بیشتری خواهد داشت. شما نیز می‌توانید با آزادی در انتخاب دکوراسیون قصر کوچک خود، طعم زندگی شاهانه را تجربه كنید. و اگر مایل باشید می‌توانید از ایده‌های کارشناسان و طراحان داخلی برای چیدمان خانه دانشجویی خود کمک بگیرید. در یک زندگی مجردی شما تنها به چند تکه از مبلمان اصلی نیاز دارید که می‌توانید آنها را نیز از فروشگاه اجناس دست دوم تهیه كنید.

این چند تکه عبارتند از:

کاناپه تختخواب‌شو با رویه آن یا یک کاناپه و یک تختخواب

حداقل یک صندلی روکش‌دار مخصوص خودتان تا در طول روز لحظاتی را در آن احساس آرامش كنید

میز کوچک کنار صندلی شخصی، برای قرار دادن وسایل شخصی

حداقل یك یا دو صندلی چوبی یا فلزی

کتابخانه بلند با قفسه‌های جادار برای نگهداری کتاب‌ها و وسایل دیگر

یک میز عسلی

لامپ فنری بالای میز مطالعه و کار که ارتفاع آن قابل تنظیم باشد

لامپ سقفی و دیواری

یک آباژور کوچک که نوازشگر چشمان خسته شما باشد

با استفاده از بشکه‌های قدیمی یا تایر ماشین که از اوراق فروشی‌ها تهیه می‌شود به همراه یک رومیزی زیبا، میز قشنگی بسازید.

قفسه بندی

به قفسه‌ها و طراحی آنها در خانه دانشجویی خود اهمیت دهید، زیرا قفسه‌ها نه تنها به حفظ نظم و نظافت خانه کمک می‌کنند. بلکه به منزله یک فضای نمایشی نیز محسوب می‌شوند. با نورپردازی قفسه‌ها از زاویه‌های مختلف، می‌توان وسایل درون آنها را برجسته‌تر و زیباتر به تصویر کشید.

به دو روش می‌توان قفسه‌ها را پر کرد:

روش اول استفاده از وسایل کاملا مشابه در ردیف‌های افقی و عمودی است. اما دقت کنید که آنها را کاملا چسبیده به هم نچینید، فضای خالی میان وسایل، نمای زیبایی به قفسه‌ها و اجزای آن می‌دهد.

در روش دوم می‌توانید از انواع مختلف وسایل از جمله ظروف شیشه‌ای، کتاب، گل و قاب عکس استفاده کنید.

با نمایش دادن یك تصویر روی دیوار می‌توانید به بهترین نحو آن را بیارایید. برای اینكه آشپزخانه شما جلوه‌ای مدرن داشته باشد، می توانید از تابلویی با تصویر كنار دریا یا دستور پخت غذا برای آراستن دیوارهای آشپزخانه خود استفاده كنید.

با استفاده از رویه‌های طرح‌دار با رنگ‌های مناسب می‌توانید به مبلمان کهنه و دست دوم خود جانی دوباره ببخشید و آنها را نو کنید.

در اتاق نشیمن می‌توانید از نیمکت‌های چوبی برای نشستن استفاده کنید. شاید هم بتوانید کمی ابتکار به خرج دهید و چیدن منظم کتاب‌هایی با جلد جذاب در کتابخانه، نه تنها زیبایی اتاق شما را دو چندان می‌کند بلکه نشان از افکار روشنفکرانه و اشتیاق مفرط شما به کتابخوانی دارد.

چند تکه از مبلمان ناهماهنگ را می‌توانید با استفاده از رویه زیبا و مناسب، هماهنگ كنید.

اگر خانه‌ای که در آن زندگی‌می‌کنید قدیمی است، با نقاشی دیوارها، نصب کفپوش و خریدن چند تکه مبلمان ارزان قیمت و مناسب،آنجا را به یک خانه شیک و مدرن تبدیل کنید. برای داشتن اتاقی متفاوت، می‌توانید از انواع نورهای شدید و ضعیف که بر کف اتاق، اثاث خانه و نقطه کانونی اتاق می‌تابد استفاده کنید. برای صرفه‌جویی در مصرف برق نیز می‌توانید لامپ‌های کم مصرف به كار برید.

اتاق دانشجویی

با استفاده از گل و گیاهان مناسب، طبیعت را به خانه‌ خود بیاورید. اگر علاقه ای به نگهداری از گل و گیاه ندارید، می‌توانید با قرار دادن یک گلدان مصنوعی در گوشه اتاق یا لبه پنجره، طعم همزیستی با طبیعت را بچشید.

می‌توانید با استفاده از بعضی ایده‌های جالب مانند کارهای سفالی، ظروف چینی، ساقه‌های بامبو، ظروف آبگینه‌، فرش‌های نفیس، قالیچه‌های دستباف، پرده‌های منقوش، حریرهای گل دار و کاغذ دیواری، فضای زندگی خود را دلنشین‌تر كنید. لباس‌ها، حوله‌ها، ملحفه‌ها و رویه مبلمان را همیشه تمیز و اتو شده نگهدارید. دیوار خانه را به عکس‌های خانوادگی، تابلوهای زیبا و کارهای دستی مزین كنید تا دلتنگ خانواده خود نشوید.

نشریه منزل

تنظیم برای تبیان: کهتری

برای پاسخ به سئوال اینجا را کلیک کنید

مقالات مرتبط

اتاق دو کاره

به شیوه ای نو بچینید

باز هم مشکل کمبود جا!

دکوراسیون با صرفه

6 قدم تا خانه ای دلنشین

راه حل های معجزه گر!

اتاق خوابی پر از آرامش

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.