تبیان، دستیار زندگی
آکروپولیس، واژه ای یونانی برای نامیدن قسمت مرکزی و مرتفع بسیاری از شهرهای یونان باستان است. مشهورترین آکروپولیس در آتن (پایتخت کنونی یونان) قرار دارد. در قسمت بالای آکروپولیس، ویرانه های معابد باستانی قرار گرفته اند که 400 سال قبل از میلاد مسیح (ع) ساخته
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آکروپولیس

آکرو پولیس

آکروپولیس، واژه ای یونانی برای نامیدن قسمت مرکزی و مرتفع بسیاری از شهرهای یونان باستان است. مشهورترین آکروپولیس در آتن (پایتخت کنونی یونان) قرار دارد. در قسمت بالای آکروپولیس، ویرانه های معابد باستانی قرار گرفته اند که 400 سال قبل از میلاد مسیح (ع) ساخته شده اند.

در آن زمان، آتن شهری ثروتمند و پر قدرت بود. پارتنن (معبد آتنا) بزرگترین و مهمترین این عبادتگاهها، برای ستایش آتنا (الهه محافظ آتن) ساخته شد.

آتنا

به عقیده بسیاری از مردم ، آتنا کاملترین عمارتی است که تاکنون ساخته شده است. اما ما بسیار شانس آورده ایم که قسمت هایی از این بنای بزرگ و سفید و مرمرین، هنوز هم پابرجایند. در طول تاریخ، این معبد عظیم به عنوان کلیسای روم شرقی، کلیسای کاتولیک روم، و اندرونی و مخزن باروت ترکیه عثمانی مورد استفاده قرار گرفته است. در سال 1687 میلادی حمله مستقیم توپخانه ونیز، باعث انفجار باروتهای داخل معبد و پرتاب تکه های این انفجار به سرتاسر  آکروپولیس شد. بعدها، بسیاری از مجسمه های معبد، توسط یکی از سفیران انگلستان در یونان از آنجا برده شدند. امروزه این مجسمه ها را در موزه بریتانیا در لندن قرار دارند.

دایرهالمعارف کودک و نوجوان

تنظیم خرازی

مطالب مرتبط

هرم بزرگ در مصر

باغ های معلق بابل

معبد آرتیمس در افسوس

مجسمه زئوس در المپیا

آرامگاهی در هالیکارناسوس

مجسمه رودس

فانوس دریایی اسکندریه

عجایب هفت گانه جهان 87440

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.