تبیان، دستیار زندگی
خانم معلم ما همیشه می‏گوید: «سعی کنید به چیزهای خوب و قشنگ فکر کنید؛ مثل دریا، مادر، باران و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کارهای خوب امروز

کارهای خوب امروز

- خانم معلم ما همیشه می‏گوید: «سعی کنید به چیزهای خوب و قشنگ فکر کنید؛ مثل دریا، مادر، باران و...»

امروز من به دریا فکر کردم، به ماهی‏های ریز و درشتش، به صدف‏های قشنگی که برای ساحل هدیه می‏آورد. به مامان فکر کردم؛ به قصه‏های دوست‏داشتنی‏اش که هر شب قبل از خواب برایم تعریف می‏کند به باران فکر کردم که چک چک، پنجره‏ها را می‏بوسد. از همه مهم‏تر، به  کسی فکر کردم که همه‏ی این چیزهای دوست داشتنی و قشنگ را برای ما آفریده است. خدا را می‏گویم: «او که عاشق کارهای خوب ماست.»

- امروز وقتی مجله‏ی پوپک را ورق می‏زدم به نقاشی‏های قشنگ آن نگاه کردم. به نقاش‏های این نقاشی‏های قشنگ فکر کردم. چه قدر آنها ما بچه‏ها را دوست دارند که این‏قدر قشنگ برای ما نقاشی می‏کشند. چقدر از آن گربه با لپ‏های گل‏گلی‏اش خوشم آمد. آرزو کردم من هم وقتی بزرگ شدم «نقاش» شوم.

برای رسیدن به این آرزو از همین حالا باید تلاش کنم. بروم کلاس نقاشی، نقاشی‏های مجله‏ها و کتاب‏ها را با دقت نگاه کنم. خودم هم یک عالمه نقاشی بکشم. ماهی‏های نارنجی خانه‏ی مادربزرگ را بکشم. درخت انار خانه‏ی‏مان را بکشم که یک عالمه شکوفه‏ی قرمز دارد. آسمان را بکشم که پر از بادبادک است و...

سعی کنید به چیزهای خوب و قشنگ فکر کنید؛ مثل دریا، مادر، باران و...

- چقدر بد است آدم صبح‏ها صدای مامانش را بشنود که می‏گوید: «دخترم بیدار شو!» اما خودش را به خواب بزند. آخ که چقدر بد است! از امروز به خدا قول می‏دهم فردا صبح که مامان صدایم زد زود زود از خواب بیدار شوم، صورت ماهش را ببوسم و بگویم: «صبح به خبر!»

- داداش کوچولویم فرشید، دوست دارد مثل من نقاشی بکشد. اگر کتاب و دفترهایم را ببیند، آنها را خط‏ خطی می‏کند و می‏گوید: «آبجی! نقاشی کشیدم.» می‏خواهم برای او هم مثل خودم یک دفتر نقاشی بخرم تا آن را پر از نقاشی کند. به همه‏ی نقاشی‏هایش بیست می‏دهم.

محدثه رضایی

تنظیم:خرازی

********************

مطالب مرتبط

اسرار عجیب خلقت

دوست واقعی (1)

همبازی جدید

کفش‌های صورتی یا آبی

اگه جای مینا بودی؟

فرفره های مزرعه گندم

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.