تبیان، دستیار زندگی
هر چند هر روز ، روز معلم است ، اما دوازدهم اردیبهشت ماه ( شهادت استاد مطهری ) در تقویم ما روز معلم نامگذاری شده است...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معلم غافله سالار عشق

گل

هر چند هر روز ، روز معلم است ، اما دوازدهم  اردیبهشت ماه ( شهادت استاد مطهری ) در تقویم  ما روز معلم نامگذاری شده است ، تبریک وتهنیت  به پیشگاه  باغبانان سر افراز گلزار پر گل و ریحان اندیشه و احساس  ،یعنی معلمان  و غنچه های نو شکفته  و گل های رنگارنگ   و معطر  این بوستان   .

معلمی عشق است ، هنر است ، سوختن و ساختن است . همچون شمع گداختن و روشنی بخشیدن است . معلم معمار بزرگ وادی شرافت است  ، نه بازرگان گم گشته در بازار تجارت ؛ معلم طلایه دار ایمان ، عشق ، ادب ، اخلاق و نزاکت است ، هر حرکت او از چشمان تیزبین و معصومانه ی شاگردانش مخفی نمی ماند .

ای عزیز مقدس ،تلاش و همت  و ایثار گری كه نام و نشان در گمنامی یافته ای شكوه و عظمت این از خود گذشتگی وایثار در قالب احساس پاك ،روح لطیف ، نگاه صادقانه وهمت والای شما معلم است که موفقیت و چشم انداز آینده نوجوانان ، جوانان   را تجلی می بخشد وقتی كه در نماز تعلیم و تعلم الهی استوار قدم می گذارد ، با شمع وجوداش ، یار و یاوری هست  كه شاگردان اش را از تنهایی و انزوا  رهانیده ، از تاریكیها و جهل ها  كه در آن از خود  بی خود شده بوداند  با  دست نوازشگر خویش  بركالبد وجودآنها بهاری دلنشین    بخشیدی و شان خداوند و پیامبران را در وجود خود محقق ساختی یعنی عبادت  را در خود زنده كرده و  تمامی تلاشهای علمی  و عملی  را  مقدمه ای برای عبادت       می دانی  .  هر چه هستی  زیبا  و بزرگوار هستی  معلم هستی  ،عاشقی. خوشحالیم كه این موهبت الهی به شما ارزانی شده است تا مسیر هدایت را به ما بیاموزی و با پذیرش این  مسئولیت ، نام خویش را در قالب واژه مقدس ’’ معلم ‘‘ ثبت و ایمان را بر لوح جان وضمیرهای پاك حك   و  ندای فطرت  را به گوش ما می رسانی وما را بر مدار ارزشها و كرامت انسانی سوق می دهی

روزت گرامی و مبارك باد

محمود پسندیده

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.