سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کتاب «شیعه» از مجموعه تالیفات آیت‌الله دکتر سید مصطفی محقق داماد از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه چاپ و منتشر می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"شیعه"‌ی محقق داماد به روسیه می‌رود 
شیعه‌ی محقق داماد به روسیه می‌رود

کتاب «شیعه» از مجموعه تالیفات آیت‌الله دکتر سید مصطفی محقق داماد از سوی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه چاپ و منتشر می‌شود.

به گزارش ایبنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این کتاب با هدف آشنایی مسلمانان روسیه با مذهب شیعه و با استناد به منابع معتبر دینی منتشر شده است.

مولف این اثر کوشیده است در این کتاب اصول و مبانی اعتقادات شیعه را با استناد به منابع اصیل اسلامی تبیین کند.

این کتاب حاوی مباحثی درباره معانی لغوی و اصطلاحی شیعه، شکل‌گیری سنت شیعی در صدر اسلام، تعالیم پیشوایان امامیه، افتراقات امامیه، تعالیم و نهادهای اساسی شیعه نظیر امامت و حجت، اصول اعتقادی، مواضع فقهی و شعایر اجتماعی و موضوعاتی در زمینه حیات اجتماعی و سیاسی شیعه در دوران آل بویه و صفویه است.

از دیگر تألیفات آیت‌الله دکتر سید مصطفی محقق داماد می‌توان به کتاب‌های «دوره‌‌ اصول‌ فقه»، «قواعد»، «حقوق‌ خانواده‌»، «تحلیل‌ فقهی‌ وصیت‌»، «تحلیل‌ فقهی‌ اخذ به‌ شفعه‌»، «تحلیل‌ فقهی‌ احتکار»، «حقوق‌ بین‌المللی‌ عمومی‌ اسلامی‌» و کتاب «سیر فلسفه‌ در جهان‌ اسلام‌»

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین