وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ایرانی در تهران گرد هم می آیند همایش دو روزه منقبت خوانی در روزهای ۳۰ مهر و اول آبان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار        می شود. مهر- « رضا مهدوی» رئیس مركز موسیقی حوزه هن...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری 28 مهر ماه 1383

منقبت خوانان ایرانی در تهران گرد هم می آیند

همایش دو روزه منقبت خوانی در روزهای ۳۰ مهر و اول آبان در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار        می شود.

مهر- « رضا مهدوی» رئیس مركز موسیقی حوزه هنری ،ضمن بیان این مطلب افزود: این همایش دو روزه همزمان با ماه مبارك رمضان، با هدف نگرش به موسیقی قدسی و مذهبی- آئینی پس از هشتاد سال در ایران برای نخستین بار اجرا خواهد شد. در این همایش به دو موضوع مناقب محض و مناقب تلویحی به معرفی گونه های مختلف این دو شاخه كه از موسیقی آوازی مذهبی - آئینی هستند، پرداخته       می شود.

وی ادامه داد: در این همایش استادانی چون «براتعلی زابلستانی» (بهشهر)، «محمد عارفیان» (كاشمر)، «عباس بهاری» (بروجرد)، «غلامرضا سبزعلی» (لرستان)، «مرشد احسان گلچین» (كاشان) و «حسان اگزار خپانی زاده» (روستای شاهور خوزستان) حضور خواهند داشت.

«مهدوی» در ادامه به حضور استادان بنام این رشته چون «مرشد ولی الله ترابی» ، «مرشد سید مصطفی سعیدی» و «آلمه جوقی» اشاره كرد و افزود: در كنار این استادان، اجرای دو نوجوان خراسانی به نام های «علی صدیق» و «سلیمان تقدیسی» را در بخش مناقب ضمنی و محض خواهیم داشت.

وی در پایان خاطرنشان كرد: در این دو شب از سخنرانی های حجت الاسلام حاج شیخ محمدعلی رجبی كیاسری و هادی سعیدی كیاسری بهره مند خواهیم شد كه پیرامون معرفی هنر منقبت خوانی، تاریخچه و فتوت نامه منقبت خوانان خواهد بود.

این برنامه در ساعت ۱۹ تا ۲۱ روزهای یاد شده برگزار می شود، همچنین برای نخستین بار در این همایش دو روزه، نظرخواهی عمومی از طریق برگه های سنجش آماری نیز صورت می گیرد و علاوه بر آن ویژه نامه همایش كه حاصل پژوهش هاست، به علاقمندان عرضه می شود.

لازم به ذكر است ، تالار اندیشه حوزه هنری در تهران – خیابان طالقانی- تقاطع خیابانهای حافظ و سمیه     واقع می باشد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین