سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کتاب «جمعه را دریابیم» به قلم ناصر باقری بیدهندی از سوی انشارات مسجد مقدس جمکران به بازار کتاب آمد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

  جمعه، عید اهل طاعت و عبادت

  جمعه، عید اهل طاعت و عبادت

کتاب «جمعه را دریابیم» به قلم ناصر باقری بیدهندی از سوی انشارات مسجد مقدس جمکران به بازار کتاب آمد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب درباره اهمیت روز جمعه، آداب و اعمال آن و پاسداشت سخنان و بیانات ائمه اطهار(ع) درباره روز جمعه است.

هدف نویسنده از نگارش این کتاب، انعکاس اهمیت روز جمعه و بهرمندی افراد از لحظه‌های عرفانی و غنیمت شمردن دقایق آن است.

در قسمتی از مقدمه این کتاب آمده است: «از نگاه اسلام جمعه روز بزرگ و سیِِّد روزهاست. مهتر ایام است و عید مسلمانان، مایه آسایش و امنیت عمومی است.  جمعه روزی است که در آن پروردگار دعاها را مستجاب و گرفتاری ها را برطرف و حوائج را برآورده و ارزش اعمال را چند برابر می‌گرداند. جمعه عید صالحان وارسته و عید اهل طاعت و عبادت است.»

عناوين برخی از فصول این کتاب عبارت است از: معنای جمعه و علت نامگذاری، نام های دیگر جمعه، فضائل و ویژگی های جمعه، روز عبادت، استقبال از جمعه، استغفار و گناه زدایی، زمان مناسب اجابت دعا، آداب و اعمال شب جمعه.

همچنین تلاوت قرآن پس از نماز شب، خواندن ادعیه وارده در این شب، خواندن دعای کمیل، دعا در حق مومنان در غیاب آنها، دعا برای تعجیل فرج، زیارت مشاهد مشرفه اولیای خدا، هدیه به اموات، زیارت اهل قبور نیز برخی دیگر از مباحث این کتاب را تشکیل داده‌اند.

در این کتاب برخی از اعمال مستحب روز جمعه مانند استحمام، غسل، دعای هنگام غسل، بهداشت و نظافت، خوشبو بودن و پوشیدن بهترین لباس و خواندن دعای ندبه نیز توضیح داده شده است.

آداب الجمعه، ابواب الجنان، الاجتماع، اقبال الاعمال، بحارالانوار، صحیفه سجادیه، رساله جمعه، الکافی و کامل الزیارات، بعضی از منابع این کتاب را تشکیل داده‌اند.

کتاب «جمعه را دریابیم» در شمارگان 5000 نسخه، 150 صفحه و بهای 10000 ریال از سوی انتشارات مسجد مقدس جمکران منتشر شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین