تبیان، دستیار زندگی
های «لیاقت و مدیریت» و «شجاعت» دریافت كردند محمدرضا یزدانی‌خرم و علی دایی نشان لیاقت و مدیریت و نشان شجاعت درجه سه از دست رییس جمهور دریافت كردند. حسب موافقت و دستور رییس‌جمهور و در اجرای اصل 129 قانون اساسی جمهوری اسلامی ای...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محمدرضا یزدانی

‌خرم و علی دایی نشان‌های «لیاقت و مدیریت» و «شجاعت» دریافت كردند


محمدرضا یزدانی‌خرم و علی دایی نشان لیاقت و مدیریت و نشان شجاعت درجه سه از دست رییس جمهور دریافت كردند.

حسب موافقت و دستور رییس‌جمهور و در اجرای اصل 129 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از برجستگان كشور در زمینه‌های گوناگون كه منشاء خدمات و آثار ارزشمند در بخش‌های علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و مدیریتی گردیده‌اند، به دریافت نشان‌های دولتی از ریاست جمهوری اسلامی ایران مفتخر شدند.

محمدرضا یزدانی‌خرم با پشتوانه‌ی مدیریت در شركت‌های پارس خودرو و دخانیات ایران و نیز سازمان‌های بنیاد جانبازان و مستضعفان از سال 1368 تا كنون ریاست فدراسیون والیبال را در سازمان تربیت بدنی به عهده دارد.

این فدراسیون در سایه مدیریت ایشان با تحول جدی روبه‌رو گردید به نحوی كه علاوه بر كسب عنوان بهترین فدراسیون ورزشی در سال‌های 78 و 79 و 81، عناوین مهم قهرمانی و نایب‌قهرمانی در رده‌ی نوجوانان و جوانان در سطح بازی‌های آسیایی و جهانی را برای رشته‌ی والیبال كشور به دنبال آورد. عنایت ویژه به تربیت حدود 150 مربی بین‌المللی در این رشته‌ی ورزشی، ساخت یا بازسازی سالن‌ها و فراهم آوردن امكانات و تجهیزات ورزشی نیز از جمله فعالیت‌های چشمگیر یزدانی‌خرم به شمار می‌رود.

از این رو نشان لیاقت و مدیریت درجه سه به وی تعلق ‌یافت.

همچنین علی دایی به نشان شجاعت درجه سه دست یافت.

علی دایی یكی از ورزشكاران به نام كشور در رشته‌ی فوتبال به شمار می‌آید. این شهرت بیش از هر چیز مدیون اخلاق ورزشی و منش جوانمردانه‌ی وی در طول سال‌ها حضور در میدان‌های ورزشی است.

وی در طول این سال‌ها علاوه بر كسب عنوان‌های شایسته‌ی تیمی از قبیل مقام سومی مسابقات آسیایی 1996 و مقام قهرمانی المپیك آسیایی در سال‌های 1998 و 2002 توانست عنوان‌های ارزنده‌ی فردی از قبیل بهترین گلزن آسیا در سال‌های 1993 و 1996، بهترین گلزن جهان در سال 1996 و بهترین بازیكن آسیا در سال‌های 1993 و 1999 را از آن خود كند.

دایی نماینده و عضو ثابت بنیاد كودك در ایران و سفیر حسن‌نیت سازمان یونیسف در نهضت جهانی برای كودكان و نوجوانان نیز هست.

با توجه به استفاده‌ی شایسته از مجموعه نیروها و مهارت‌های بدنی در جهت كسب افتخارات فردی و ملی، نشان شجاعت درجه سه به وی اعطا شد.