تبیان، دستیار زندگی
پرندگان در همه جای دنیا زندگی می‌کنند و دارای 000/10 گونه‌اند. آنها تنها جانورانی هستند که دارای پر و بال‌‌اند؛ اما برخی از پرندگان نمی‌توانند پرواز کنند. همه پرندگان تخمگذارند و بیشتر آن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آنها در همه جای دنیا هستند

پرنده

پرندگان در همه جای دنیا زندگی می‌کنند و دارای 000/10 گونه‌اند. آنها تنها جانورانی هستند که دارای پر و بال‌‌اند؛ اما برخی از پرندگان نمی‌توانند پرواز کنند. همه پرندگان تخمگذارند و بیشتر آنها برای خود لانه می‌سازند، جوجه‌ها در لانه از تخم بیرون می‌آیند.

برخی از پرندگان در آب یا نزدیک آن زندگی می‌کنند. این پرنده که «جاکانا» نام دارد، دارای پاها و چنگال‌های دراز است

بین ساختار بدن پرندگان و جایی که زندگی می‌کنند و غذایی که می‌خورند، هماهنگی خوبی وجود دارد. پرندگان شکارچی مثل قرقی ها، چنگال‌های قوی، چشمانی تیزبین و منقارهای قلاب مانند دارند تا بتوانند جانوران کوچکی را که در فاصله‌ای دور و در لابه‌لای علف‌ها پنهان شده‌اند، بیابند و شکار کنند.

برخی از پرندگان مثل پرندگان بهشتی دارای پرهای رنگین و براق هستند. بیشتر نرها دارای پرهای رنگین‌اند که از این ویژگی برای جلب پرندگان ماده استفاده می‌کنند

پرنده

برخی از پرندگان در آب یا نزدیک آن زندگی می‌کنند. این پرنده که«جاکانا» نام دارد، دارای پاها و چنگال‌های دراز است. این ویژگی‌ پرنده را قادر می‌سازد تا به راحتی روی برگ‌های شناور راه برود. بر خلاف بیشتر پرندگان، در این گونه، پرنده‌ نر از تخم‌های نگهداری می‌کند، نه ماده.

پرنده

بیشتر پرندگان مثل کلاغ زاغی، دارای اسکلتی سبک، ماهیچه‌های سینه قوی، منقار محکم و چشمانی در دو طرف سرند. تقریباً همه پرندگان می‌توانند از طریق تولید صدا با همنوعان خود ارتباط برقرار کنند.

پرندگان بیشتر دارای پرهایی با رنگ‌های مات هستند. این ویژگی کمک می‌کند تا آنها بتوانند خود را در محیط زندگی خود پنهان کنند؛ اما برخی از پرندگان مثل پرندگان بهشتی دارای پرهای رنگین و براق هستند. بیشتر نرها دارای پرهای رنگین‌اند که از این ویژگی برای جلب پرندگان ماده استفاده می‌کنند.

برگرفته: نخستین کتاب مرجع من

تنظیم برای تبیان: خرازی

********************************

مطالب مرتبط

اختاپوس

جانور وحشی که اهلی شد

دونده‌های بسیار سریع

حشره‌ی عجیب و باهوش

ترین‌های جهان

خرس ایرانی زیبا و باشکوه

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.