سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مهر 1383 سوپر من سینما درگذشت «كریستوفر ریو» هنرپیشه ای كه در دهه ۱۹۷۰ و ۸۰ به شخصیت سوپرمن جان بخشید روز یكشنبه درگذشت. این هنرپیشه كه نه سال پیش بر اثر سقوط از اسب از ناحیه گردن به پایی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری 22 مهر 1383

سوپر من سینما درگذشت

«كریستوفر ریو» هنرپیشه ای كه در دهه ۱۹۷۰ و ۸۰ به شخصیت سوپرمن جان بخشید روز یكشنبه درگذشت.

این هنرپیشه كه نه سال پیش بر اثر سقوط از اسب از ناحیه گردن به پایین فلج شد، بر اثر حمله قلبی به كما رفت و دیگر چشمهایش را باز نكرد. او پس از آسیب سختی كه در میدان اسب سواری دید به یكی از اعضای فعال تحقیقات مربوط به نخاع و سیستم عصبی تبدیل شد و در این راه اقدامات شایان توجهی انجام داد. وی در واپسین سالهای عمرش كمی بر ناراحتی جسمی اش فائق آمد و اعلام كرد كه در بخشهایی از بدنش حس وجود دارد و به طور كامل فلج نشده است. او همچنین رویكرد مجددی به بازیگری داشت و در محصول سال ۱۹۹۸ تحت عنوان «پنجره عقبی» به ایفای نقش پرداخت. این اثر نسخه مدرن فیلم «آلفرد هیچكاك» است كه طی آن یك فرد ویلچرنشین به قتلی كه در همسایگی اش روی می دهد پی برده و پرده از راز آن بر می دارد.

«ریو» پیش از ایفای نقش در فیلم «سوپر من» هنرپیشه ای ناشناخته بود اما حضور در این اثر باعث شد كه در سال ۱۹۷۸ به شهرت و محبوبیت بسیار دست یابد. فیلم «سوپرمن» و سه اثری كه پس از آن جلو دوربین رفت با فروش ۳۰۰ میلیون دلاری مواجه شده و به یكی از موفق ترین فیلمهای تاریخ سینما تبدیل شدند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین