تبیان، دستیار زندگی
حجت الاسلام قرائتی خواستار برگزاری کلاس های تفسیر قرآن از سوی روحانیون در شهرهای مختلف شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رييس ستاد اقامه نماز:

روحانيان در شهر خود يك جلسه تفسير قرآن برگزار كنند

رییس ستاد اقامه نماز: روحانیان در شهر خود یك جلسه تفسیر قرآن برگزار كنند

حجت الاسلام قرائتي خواستار برگزاري کلاس هاي تفسير قرآن از سوي روحانيون در شهرهاي مختلف شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري رسا، حجت‌الاسلام محسن قرائتي، رييس ستاد اقامه نماز، دوازده اسفندماه، در نخستين همايش علمي و پژوهشي درآمدي بر كارنامه نظام جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اين‌كه ستاد اقامه نماز داراي نيرو و بودجه رسمي نمي‌باشد، اظهار داشت: برپايي چهل هزار نماز جماعت در مدارس، هفتصد مسجد در جاده‌ها، پررنگ كردن نماز در صدا و سيما، تدوين صد رقم كتاب پيرامون نماز از فعاليت‌هاي درباره نماز است.

وي با بيان اين‌كه 32 آيه در موردزكات داريم، ابراز داشت: 18 ميليارد تومان زكات توسط كميته امداد امام خميني جمع‌آوري شده است.

حجت‌الاسلام قرائتي در ادامه از ضعف پرداخت زكات در كشور و عدم همكاري ديگران در اين زمينه انتقاد كرد.

رييس نهضت سواد آموزي با بيان اين‌كه اين نهاد بيش‌ترين خدمت را با كم‌ترين هزينه داشته است، ابراز داشت: كلاس‌هاي اين نهضت بيشتر در روستاها و در زنان كه بيش‌ترين بي‌سوادي را داشتند، برگزار مي‌شد.

وي با اشاره به اين‌كه تبليغ چهره به چهره كاري مشكل ولي مؤثرتر از تبليغ عمومي است، تأكيد كرد: دانشگاه كارهاي رسمي را كنار بگذارد و اساتيد دانشگاه با دانشجويان چهره به چهره به تبليغ بپردازند.

صاحب تفسير نور با انتقاد از وضع قرآن در كشور، توصيه كرد: روحانيان در شهرهاي خود يك جلسه تفسير برگزار كنند.

وي در پايان افزود: در حوزه علميه مكاسب و رسايل و مقدمات به طور جدي خوانده مي‌شود ولي متأسفانه به تفسير قرآن بهاي جدي داده نشده است.

گفتني است اين همايش از سوي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تهران به مدت دو روز در تالار علامه اميني دانشگاه تهران برگزار شد.