تبیان، دستیار زندگی
پیك: هر اقدامی در جهت گسترش ورزش قهرمانی بسیار باارزش است قهرمانان و مدال‌آوران بازی‌های المپیك و پارالمپیك یونان ، سه شنبه در فضایی صمیمی با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و از نزدیك با ایشان گفتگو كردن...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مقام معظم رهبری در دیدار قهرمانان المپیك و پارالمپیك:

هر اقدامی در جهت گسترش ورزش قهرمانی بسیار باارزش است

قهرمانان و مدال‌آوران بازی‌های المپیك و پارالمپیك یونان ، سه شنبه در فضایی صمیمی با حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و از نزدیك با ایشان گفتگو كردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار با تشكر و قدردانی از تلاش‌های ورزشكاران و قهرمانان بازی‌های المپیك و پارالمپیك تاكید كردند: ورزشكاران، قهرمانان نماد شخصیت و هویت ملی و اسلامی مردم ایران هستند لذا هر اقدامی در جهت گسترش ورزش قهرمانی بسیار با ارزش است.

ایشان یكی دیگر از فوائد ورزش قهرمانی را ایجاد انگیزه در میان مردم بویژه جوانان برای روی آوردن به ورزش دانستند و افزودند: یكی از زوایای با ارزش تلاش قهرمانان ملی كشور در عرصه‌های ورزشی، نشان دادن دینداری و پایبندی به ارزش‌های اسلامی است.

مقام معظم رهبری با اشاره به برخی حركات قهرمانان ملی بعد از پیروزی در میدان‌های ورزشی از جمله شكر خداوند متعال و یا بر زبان آوردن نام بزرگان دین خاطر نشان كردند: اینگونه حركات و یا حضور بانوان با حجاب اسلامی در میدان‌های ورزشی در واقع بیان كننده پیام معنوی به دنیایی است كه تلاش گسترده‌ای برای مقابله با معنویت و ارزش‌های دینی در آن انجام می‌گیرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تشكر از اقدام ارزشمند آرش میراسماعیلی قهرمان جودو كشور در حمایت از ملت مظلوم فلسطین خاطرنشان كردند: در این قضیه جوسازی فراوانی شد تا این اقدام، محكوم شود ولی این جوان مومن ایرانی توانست آنها را در انفعال و در مقابل عمل انجام شده قرار دهد.

ایشان در پایان ضمن قدردانی از مربیان و مدیران كاروان‌های ورزشی در بازی‌های المپیك و پارالمپیك، ورزشكاران را به تقویت روحیه‌ی معنوی توصیه كردند.

ورزشكاران و قهرمانان نماز ظهر و عصر را نیز به امامت حضرت آیت الله خامنه‌ای اقامه كردند.