تبیان، دستیار زندگی
روبان ها تنها نوارهایی برای تزیین و یا بسته بندی نیستند؛ بلكه فارغ  از تركیب نواری، از آنها در شكل ها و فرم های مختلف نیز می توان استفاده كرد. به  عنوان مثال یكی از راه های تزیین كلاهك ساده و بدون طرح آباژورتان، كا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گل های رز روبانی

روبان ها تنها نوارهایی برای تزیین و یا بسته بندی نیستند؛ بلكه فارغ  از تركیب نواری، از آنها در شكل ها و فرم های مختلف نیز می توان استفاده كرد. به  عنوان مثال یكی از راه های تزیین كلاهك ساده و بدون طرح آباژورتان، كاربرد همین روبان ها است. برای این منظور شما می توانید به وسیله آنها گل هایی زیبا به شكل رز درست كرده و كلاهك آباژورتان را زینت بخشید. این روش تزیین ، هم ساده و هم بسیار كم هزینه است.

مواد لازم:

روبان

نخ و سوزن

چسب حرارتی

نوار اریب و یا هر نوار تزیینی دیگر

طرز ساخت:

با توجه به ابعاد كلاهك، به وسیله مداد علامت هایی كه نشانگر محل نصب گل های رز روبانی بر روی كلاهك است، بزنید با توجه به علایم زده شده، به همان تعداد، روبان هایی به عرض دلخواه و طول ۴۰ سانتی متر نیاز دارید.

(هر چه عرض روبان بیشتر باشد، گل  حاصل بزرگتر و برجسته تر می شود.)

بر روی لبه، یكی از طول های روبان ها را چرخ كرده و یا با دست كوك های ریز در كنار هم بزنید. در صورتی كه چرخكاری را با چرخ خیاطی انجام دادید، نخ زیرین را به آرامی بكشید و به این ترتیب نوار را چین ریز دهید.

ت

در غیر این صورت ، این كار را با كشیدن انتها یا ابتدای نخ كوك انجام دهید. دو لبه نوار چین خورده را به هم متصل كنید و بدوزید. به این ترتیب گل رزی زیبا حاصل می شود. سپس به تعداد مورد نیاز و در رنگ های دلخواه از این گل ها درست كنید و با آغشته كردن انتهای آنها ( محل اتصال) به چسب حرارتی بر روی علامت های زده شده روی كلاهك نصب كنید.

در صورت تمایل نوار تزیینی متناسب و یا همرنگ با رنگ گل های رز تهیه كنید و با چسب حرارتی دور لبه پایینی كلاهك بچسبانید. میزان مورد نیاز برای این منظور، با اندازه گیری محیط دایره پایینی كلاهك مشخص می شود.

نكته

: در صورتی كه بر روی كلاهك آباژورتان به مرور زمان، لكه هایی ایجاد شده است، با این روش می توانید به راحتی همه آنها را بپوشانید و نمایی متفاوت و فانتزی از آن ایجاد كنید.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.