تبیان، دستیار زندگی
اسبت روز جهانی كودك موزه آبكار سعد آباد، میزبان كتاب های كودكان در عصر مشروطه به مناسبت روز جهانی كودك نمایشگاهی از كتاب ها و تصاویر كودكان در عصر مشروطه در موزه آبكار مجموعه فرهنگی- تاریخی سعد آباد به نمایش در می آید. به گزا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبار ادبی وهنری 16 مهر ماه 1383

به مناسبت روز جهانی كودك

موزه آبكار سعد آباد، میزبان كتاب های كودكان در عصر مشروطه

به مناسبت روز جهانی كودك نمایشگاهی از كتاب ها و تصاویر كودكان در عصر مشروطه در موزه آبكار مجموعه فرهنگی- تاریخی سعد آباد به نمایش در می آید.

به گزارش میراث خبر، این نمایشگاه كه با همكاری بنیاد پژوهشی تاریخ ادبیات كودك و نوجوانان ایران برپا شده است، كتاب های درسی دوران مشروطه شامل عیدی سازی، نخستین تصاویر ویژه كودكان، كتاب های مكتب، كتاب های ورقه ای، آرایه ها و ویژگی های ظاهری كتاب های مكتب خانه ای، عناصر دیداری در این كتاب ها، سبك تصویری در كتاب های مكتب خانه ای و ... به نمایش در آمده است.

معصومه صدر نیا مدیر موزه آبكار هدف از برپایی این نمایشگاه را رسالت موزه در نمایش میراث مكتوب كودكان دانست و افزود: « تلاش كردیم كودكان در این نمایشگاه با تاریخ آموزشی خود آشنا شوند.

وی با اشاره به این كه نمایشگاه حاضر، ارائه تصاویری از تصویرگری كتاب های كودكان دوره مشروطه است، گفت: نمایشگاه مزبور، مربوط به دورانی است كه دستگاه چاپ تازه وارد ایران شده بود و نخستین كتاب های چاپی برای كودكان مكتب خانه ای انتشار یافته بود.

نمایشگاه كتاب های كودكان تا 17 مهر ماه در موزه آبكار مجموعه فرهنگی - تاریخی كاخ موزه سعد آباد برپا است.