تبیان، دستیار زندگی
سرمربى تیم ملى فوتبال آلمان یكشنبه شب در گفت و گوى اختصاصى با ایرنا در برلین گفت : تیم ملى فوتبال ایران با صدرنشینى در گروه خود در مسابقات مقدماتى جام جهانى۲۰۰۶ به وضوح قدرت خود را نشان داده است. وى ب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

كلینزمن : تیم ملى فوتبال ایران ، تیم قدرتمندى است


یورگن كلینزمن  سرمربى تیم ملى فوتبال آلمان یكشنبه شب در گفت و گوى اختصاصى با ایرنا در برلین گفت : تیم ملى فوتبال ایران با صدرنشینى در گروه خود در مسابقات مقدماتى جام جهانى۲۰۰۶ به وضوح قدرت خود را نشان داده است.

وى باابراز خرسندى از اینكه تیم ملى فوتبال آلمان فرصت یك بازى دوستانه با قوىترین تیم آسیایى را یافته ، در ارزیابى خود از تیم فوتبال ایران افزود : ما روز شنبه۱۸(مهرماه ) منتظر یك تیم قوى ایرانى هستیم.

سرمربى تیم ملى فوتبال آلمان با اشاره به بازی هاى ایران در جام جهانى ۱۹۹۸ فرانسه و همچنین بازیهاى ایران براى راهیابى به جام جهانى۲۰۰۶ گفت:

ایران بابرخوردارى ازبازیكنان خوبى همچون مهدوى كیا،دایی وهاشمیان توانسته است خیلى خوب خود را به عنوان یكى از نمایندگان قوى در آسیا نشان دهد.

وى اضافه كرد : این بدین معنى است كه در واقع فوتبال امروز جهان وتیم هاى مطرح ، بیش از پیش به یكدیگر نزدیك می شوند.

كلینزمن گفت : بنابراین ما براى هر حریف خود بطور طبیعى و اتوماتیك وار ارزش و احترام جدى قایل هستیم.

وى با اشاره به بازى آتى و مهم ایران براى راهیابى به جام جهانى فوتبال ۲۰۰۶  افزود : من فكر می كنم كه براى مربى تیم ملى فوتبال ایران بازى باآلمان

می تواند نتیجه خیلى با ارزشى براى موفقیت در بازى هاى آینده بدنبال آورد.

سرمربى تیم ملى فوتبال آلمان با اشاره به حضور بیش از یكصد هزار جمعیت فوتبالدوست ایران اضافه كرد : این بازى نه تنها براى بازیكنان جوان ما بلكه براى بازیكنان مسن تیم آلمان نیز از ارزش و اهمیت فراوانى برخوردار است چون ما در ورزشگاهى بازى خواهیم كرد كه سراسرشوروهیجان وفشار براعصاب

و روحیه بازیكنان ما خواهد بود .

وى گفت : طبعا بازى دراین ورزشگاه و آشنائى با فرهنگ و روحیات یك ملت دیگر براى همه بازیكنان آلمان و بویژه مربى این تیم ارزش واعتبار ویژه اى دارد.

كلینزمن اصلی ترین مشكل تیم آلمان را در بازى برابر ایران تطبیق روحى بازیكنان براى بازى كردن در محیطى با بیش از۱۰۰ هزار تماشاچى دانست و افزود : حتى براى بازیكنان حرفه اى كه در استادیوم نیوكامپ بارسلون و یا میلان بازى كرده اند، این جمعیت ، تجربه اى متفاوت است و باید خودش را اول از همه با این محیط تطبیق دهد.

وى اضافه كرد : براى این امر ما بیش از هر چیزبه حفظ خونسردى خود نیازداریم تا بتوانیم در این بازى نهایت كارآیى تیم آلمان را نشان دهیم.

سرمربى تیم آلمان گفت : ایران باید هر بازى را مانند یك بازى نهایى ببیند.

وى افزود : براى ما آلمان ها نیز صعود به جام جهانى همواره سخت بوده است و ما امیدواریم كه ایرانىها نیز به جام جهانى۲۰۰۶ در آلمان راه یابند.

كلینزمن صعود ایران به جام جهانى را امكان پذیر دانست وافزود : اما رقابت ها ونتایج بسیار به یكدیگر نزدیك است و موفقیت بستگى به عوامل زیادى دارد، حتى چیزهاى خیلى كوچك.

وى افزود : البته هر تیمى نیز نیاز به شانس در بازیهاى مهم دارد و ما امیدواریم كه ایران نیز این شانس را داشته باشد.

كلینزمن پیرامون گلایه برخى رسانه هاى ورزشى ایرانى از ابراز شادمانی بیش ازحد وى دربازى جام جهانى۱۹۹۸ فرانسه برابرتیم ملى ایران بعد از زدن گل پیروزى گفت : من بالاترین ارزش را براى تیم ملى هركشور و كشور و همینطورتیم ملى فوتبال ایران قائل هستم.

وى افزود : شادى من بعد از گلى كه به ایران زدم ، به دنبال فشار سنگین رسانه هاى خودى در جام جهانى بود كه به ما تحمیل شد چون این پیروزى تحقق انتظاراتى بود كه ما از خود داشتیم.

كلینزمن اضافه كرد : ما در آن مقطع زمانى می خواستیم به فینال برسیم و یك سرى موانع سنگین وسختى در راه ما گذاشته شده بود كه اصلا ربطى به رقباى

ما نداشت .

كلینزمن پیرامون عكس العمل خود در رابطه با زلزله بم نیز گفت : من فكر می كنم این تصاویر وحشتناكى كه از این زلزله به دنیا ارسال شد همه را تحت تاثیر قرار داد و همدردى همه دنیارا با ملت ایران برانگیخت.

وى گفت : ابعاد فاجعه وحشتناك زلزله بم براى من همچنان هولناك وتاسف بار است و بازى ما درایران نیز درچارچوب احساس وظیفه انسانى و دوستى مردم

آلمان با مردم ایران است.

كلینزمن درپایان گفت : اگر ما بتوانیم با این بازى خود كمكى به بازماندگان این زلزله كرده باشیم ، بسیار از این امر خوشحال خواهیم شد.