سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همایش بین‌المللی «زن، گفتمان قدرت و سیاست در كشورهای اسلامی» با هدف بررسی آسیب‌‌های این حوزه طی روزهای ‪ ۱۰‬و ‪۱۱‬ اسفندماه در تهران برگزار می‌شود. مقالات برگزیده این همایش به صورت كتاب منتشر خواهد شد._
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

‪ ۱۰‬و ‪۱۱‬ اسفندماه در تهران برگزار مي‌شود

 ???و ???? اسفندماه در تهران برگزار می‌شود

  همايش بين‌المللي «زن ـ گفتمان قدرت و سياست در كشورهاي اسلامي»

 

همايش بين‌المللي «زن، گفتمان قدرت و سياست در كشورهاي اسلامي» با هدف بررسي آسيب‌‌هاي اين حوزه طي روزهاي ‪ ۱۰‬و ‪۱۱‬ اسفندماه در تهران برگزار مي‌شود. مقالات برگزيده اين همايش به صورت كتاب منتشر خواهد شد._

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، انجمن زنان پژوهشگر علوم اسلامي با همكاري مركز پژوهش‌هاي علمي و مطالعات استراتژيك خاورميانه با هدف آسيب‌شناسي و پيداكردن راهكارهاي مناسب اين حوزه، تصميم به برگزاري اين همايش بين‌المللي گرفته است.

پيش از اين، انجمن زنان پژوهشگر علوم اسلامي در فراخواني از تمامي انديشوران و صاحب‌نظران عرصه مطالعات زنان دعوت كرد مقاله‌هاي خود را در چهار محور اين همايش تدوين كرده و به دبيرخانه اين همايش ارسال كنند.

نخستين محور اين همايش «مشاركت سياسي زنان ـ احزاب» است كه از موضوعات آن مي‌توان تأثير احزاب در افزايش حضور زنان در قدرت،  سهم زنان در احزاب، نقش اقتصاد در فعاليت زنان در احزاب و راهكارهاي افزايش فعاليت زنان در احزاب را نام برد.

 

«مديريت سياسي زنان ـ قوانين» دومين محور اين همايش است كه دربر دارنده مباحثي نظير مديريت سياسي زنان و قانون اساسي، مديريت سياسي زنان و قانون مدني، مديريت سياسي زنان در برنامه پنج‌ساله و سند چشم‌انداز، مديريت سياسي زنان و معاهدات بين‌المللي است.

 

محور سوم اين همايش را «موانع فرهنگي و اجتماعي حضور زنان در قدرت» با موضوعات حضور زنان در قدرت و نقش رسانه‌ها، حضور زنان در قدرت و نقش آموزش عمومي، حضور زنان در قدرت و ارزش‌هاي فرهنگي ـ اجتماعي، حضور زنان در قدرت و جهاني‌شدن و حضور زنان در قدرت ـ الگوها، تجربه‌ها، بايدها، تشكيل مي‌دهد.

«مديريت سياسي زنان ـ اسلام» محور چهارم اين همايش است كه علاقه‌مندان مي‌توانند آثاري در زمينه مديريت سياسي زنان از منظر قرآن و احاديث، مديريت سياسي زنان از منظر تاريخ و مديريت سياسي زنان از منظر فقه را به دبيرخانه همايش ارسال كنند.

 

مجموعه مقاله‌هاي علمي اين همايش در پايان به صورت مكتوب چاپ و منتشر خواهند شد.

همايش بين‌المللي «مشاركت سياسي زنان ـ احزاب» طي روزهاي دهم و يازدهم اسفندماه به نشاني بلوار كشاورز، خيابان نادري، پلاك هشت برگزار مي‌شود

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین