سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
چاپ نخست كتاب «حقیقت؛ گوهر گمشده جهان سیاست» كه به همت معاونت ارتباطات و اطلاع‌رسانی مركز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری تهیه شده، در بردارنده سخنرانی و نشست پرسش و پاسخ دكتر احمدی‌نژاد در دیدار گروهی از نخبگان كانون‌های اندیشه در آمریكاست. این كتاب از سوی نش
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارشي مكتوب از سفر رييس جمهوري به نيويورك

حقيقت؛ گوهر گمشده جهان سياست

 

گزارشی، مكتوب، از سفر، رییس جمهوری، به نیویورك ، حقیقت؛ گوهر گمشده ،جهان، سیاست

چاپ نخست كتاب «حقيقت؛ گوهر گمشده جهان سياست» كه به همت معاونت ارتباطات و اطلاع‌رساني مركز پژوهش و اسناد رياست جمهوري تهيه شده، در بردارنده سخنراني و نشست پرسش و پاسخ دكتر احمدي‌نژاد در ديدار گروهي از نخبگان كانون‌هاي انديشه در آمريكاست. اين كتاب از سوی نشر جمهور ايران منتشر و روانه بازار كتاب شده است.

 

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اين اثر گزارشي از سفر رئيس جمهوري اسلامي ايران در پاييز سال جاري به نيويورك است كه در بردارنده سخنراني و نشست پرسش و پاسخ دكتر احمدي‌نژاد در ديدار گروهي از نخبگان كانون‌هاي انديشه در آمريكاست.

در اين نشست كه گروهي از مراكز علمي و تحقيقاتي اين كشور در نيويورك گردآمده بودند، آنچه كه بيش از هر چيز جلوه مي کرد، جايگاه كنوني ايران اسلامي و قدرتمند در مناسبات فكري و فرهنگي جهان بود.

در بخشي از مقدمه‌ اين اثر آمده است: «طرح گفتارهاي بين‌الاذهاني در مركز مناسبت استعماري جهان و تأكيد بر آرمان‌هاي ايران اسلامي از سوي رئيس جمهوري اسلامي ايران موجب شده است كه توجه انديشمندان غرب از گفتمان قدرت و مباحث روبنايي رسانه‌هاي اين نيمكره به مفاهيمي بنيادين در مناسبات جهاني معطوف شود؛ به طوري كه پس از نخستين نشست اين گروه در سال 1386 كه بر محور عدالت سامان يافت، دغدغه‌هاي انسان معاصر را موضوع دومين گفت‌وشنود خود با رئيس جمهوري اسلامي ايران برگزيدند.»

در قسمت ديگري از مقدمه كتاب، ضمن تعريف رئيس جمهور از مفاهيم بنيادين در مناسبات جهان و تلاش وي براي دستيابي به وفاق در حصول آرمان‌هايي چون عدالت، صلح، آرامش و حقوق انساني كه زمینه استقبال نخبگان آمريكا را در برپايي دومين نشست هم‌انديشي فراهم آورد، آمده است: «در اين نشست، تلقي بومي نخبگان آمريكا از رفتار زمامداران سياسي، هرچند به طرح برخي سوالات روبنايي و مقطعي انجاميد، اما ارجاع آنها از سوي رئيس جمهور به مباحث بنيادين، گوياي استغناي فرهنگ ديپلماتيك ايران و دغدغه آن براي حل معماي صلح و امنيت جهاني است.»

پاسخ‌هاي رئيس جمهور به اظهارات چند تن از حاضران در اين نشست درباره رژيم صهيونيستي نيز با همين رويكرد همراه است؛ چنان كه غفلت برخي از نخبگان آمريكا از بديهي‌ترين موازين حقوق انساني را در فضاي سنگين تبليغاتي غرب نشان مي‌دهد. در بخشی از این کتاب درباره پاسخ دکتر احمدی نژاد به اظهارات مذکور نوشته شده است: «اين قدر كه بعضي دوستان درباره رژيم صهيونيستي حساسيت دارند، يك هزارم آن را درباره مردم فلسطين حساسيت دارند؟! اگر انسان، انسان است، در همه جا انسان است. اگر اشغالگري بد است، همه جا بد است. اگر ترور بد است، همه جا بد است.»

بر اساس مطالب این کتاب، به نظر مي‌رسد مشكلات كنوني جهان سياست در آراي دكتر محمود احمدي‌نژاد، گمگشتگي گوهر حقيقت در جهان سياست است، گوهري كه تمامي بشريت را حول خويش گرد مي‌آورد و چشم‌انداز جهان فردا را ترسيم مي‌كند.

كتاب حاضر، سخنراني و پاسخ دكتر احمدي‌نژاد به پرسش‌هاي نخبگان كانون‌هاي انديشه در آمريكا است كه رييس جمهوري اسلامي ايران در نشست دوم مهرماه سالجاري و در حاشيه چهارمين سفر كاري رييس جمهوري اسلامي ايران به شصت و سومين نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد تشكيل شده بود.

رئوس مباحثی كه نخبگان كانون‌هاي انديشه در آمريكا از دكتر احمدي‌نژاد پرسیدند، از اين قرارند: «مهم نبودن تحريم‌ها عليه ايران، دعوت از نمايندگان كنگره آمريكا به ايران، عدم پيش شرط از سوي آمريكا براي مذاكره با ايران، چرخش گفت‌وگوها از جنبه مذهبي به سياسي، تغيير فضاي گفت‌وگوهاي في مابين پس از انتخابات اخير آمريكا، لحن تند آمريكا در مواجه با ايران، انتظار تغييرات در آمريكا، آيا جنگ در عراق جنگي مذهبي و ريشه در اختلافات شيعه و سني دارد؟ چرا ايران هولوكاست را انكار مي‌كند؟، تهديد اسرائيل از سوي ايران، رفتار ايران با اسرائيل يعني تحقير آمريكا، آيا براي بهبود روابط ايران و آمريكا؛ آمريكا بايد به ایران ضمانت امنيتي بدهد يا مصالحه كند كه گفت‌وگوها آغاز شود؟ تحريم‌هاي آمريكا يك بام و دو هواست، حل كردن مساله عراق، برنامه هسته‌اي ايران، هيچ جا آزادي مطلق نيست، عدم رسيدن پيام ايراني‌ها به گوش مردم آمريكا، گرجستان فرصتي براي همكاري ايران و آمريكا و گفت‌وگو‌هاي بين قاره‌اي را جدي بگيريم.»

چاپ اول كتاب «حقيقت؛ گوهر گمشده جهان سياست» در شمارگان 4000 نسخه، 48 صفحه و بهاي 20000 ريال راهي بازار نشر شد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین