وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ای هنری نمایشگاه قرآن هشت برنامه جدید در شبکه ویدیویی آیین پایانی بخش های هنری نمایشگاه قرآن رئیس مجلس : نسل جوان از اسلام فرار نمی کند؛ از ما فرار می کند. وزیر ارشاد : نمایشگاه قرآن امر به معروف و نهی از منکر است. سومین مراس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبر هنری( 16 آذر)

آیین پایانی بخش های هنری نمایشگاه قرآن

رئیس مجلس : نسل جوان از اسلام فرار نمی کند؛ از ما فرار می کند.

وزیر ارشاد : نمایشگاه قرآن امر به معروف و نهی از منکر است.

سومین مراسم تقدیر از رشته های هنری و پایان نامه های دانشجویی ، با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فن آوری ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مقامات مسؤول ، هنرمندان ، روز چهارشنبه در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، در این مراسم ، حجت الاسلام و المسلمین کروبی – رئیس مجلس شورای اسلامی – اظهار داشت : همان طور که قرآن ، کتاب عمل و هدایت برای امت اسلامی است، همه ما باید به نحوی عمل کنیم که جامعه ما ، جامعه قرآنی باشد و فرهنگ قرآنی در جامعه حاکم باشد. یعنی افراد جامعه با تلاوت قرآن، تفسیر، حفظ و همچنین پرداختن به کارهای هنری در این زمینه مأنوس و مرتبط باشند. چرا که مانوس بودن با قرآن، عمل کردن به آن را نیز در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: انس و ارتباط با قرآن، فضایی به وجود می آورد که جامعه ، از بسیاری بدی ها مصون می ماند و حضور قرآن و معنویت آن به شکل های گوناگون موجب می شود که تمام خوب های خدا بر جهان حاکم شود.

کروبی خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه این است که فعالیت های انجام شده توسط طیف دانشگاهی و جمعیت فرهیخته انجام شده است و این در حالی است که اگر این اقدامات انجام شده محدود به فارغ التحصیلان حوزه های علمیه بود، به رغم ارزنده بودن آن، شاید آنقدر مورد توجه قرار نمی گرفت که اکنون توسط دانشگاهیان و متفکران انجام شده است.

وی گفت : با توجه به فعالیتهای انجام شده، معتقدم در عین حال، کمبود چنین اقداماتی احساس می شود و تسهیلات و امکانات ویژه ای باید در اختیار سازمان ها و حوزه ها قرار گیرد؛ تا نسل جوان بتواند هر چه بیشتر با مفاهیم قران آشنا شود . این کمبود نیز به دلایل حساسیت های مخاطبان، فعالیت های ضد اسلامی و همچنین صرف بودجه های عظیمی است که همواره در سایر کشورها به جهت تضعیف اسلام صرف می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ، در پایان عنوان کرد : امیدوارم ما مدعیان حکومت دینی که از اسلام دم می زنیم ، در عمل به گونه ای رفتار نماییم که آبرویی برای اسلام باقی بماند و نسل جوان هم دین گریز نشود . البته نسل جوان از اسلام فرار نمی کند؛ بلکه آنها از ما فرار می کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با اشاره به اینکه در ده سال گذشته شاید کمتر تصور می شد شاهد جلوه های ویژه این تحرک و همچنین نشاط آن در عرصه های مختلف باشیم ، اظهار داشت : افزایش روز افزون پایان نامه هایی که مرتبط با فرهنگ قرآنی است ، موجب انتخاب بیش از 40 پایان نامه برگزیده شد و همچنین ارسال بیش از 400 اثر هنری توسط دانشجویان و سایر بخش های ویژه برای عرضه در نمایشگاه ، موجب تجلی و توسعه این فرهنگ میان جوانان گشته  است .

وی افزود : نمایشگاه قرآن و این قبیل فعالیت ها، به نوعی ، امر به معروف و نهی از منکر تلقی می شود. اما آنچه اهمیت دارد، چگونگی این امر به معروف و نهی از منکر است. در حقیقت این نمایشگاه با وظیفه  اطلاع رسانی، ارائه جدیدترین آثار و ابتکارات و غیره ، تنها در حیطه عرضه ، مورد توجه قرار نمی گیرد؛ بلکه چنین اقداماتی بستری مناسب است برای معرفی و گسترش فرهنگ قرآنی.

گفتنی است : در پایان مراسم نیز به پایان نامه برگزیده آثار هنری و همچنین برگزیدگان قصص قرآنی، هدایایی اهدا شد که اسامی پایان نامه هی برگزیده و تصویر گری قصص قرآنی، پیش از این قبلاً اعلام شده است.

اسامی برگزیدگان اول بخش هنری دهمین نمایشگاه قرآن:

امیر حسین آقا میری در رشته نگارگری

مصطفی آقا میری در رشته تذهیب

مهدی طوسی در رشته منبت و خاتم

حمید رضا فتحی زاده در رشته معرق و نازک کاری

غیاث، در رشته معرق سنگ

جمشید پور گلی در رشته منبت و خاتم

کیوان امیری در رشته منبت سنگ

قیاسی در رشته معرق سنگ

مریم قاسمی دررشته ملیله

سیده صغری حسینی در رشته خط شکسته

علیرضا کدخدایی در رشته خط شکسته

احمد فیناسیان در رشته قلم زنی

محمد دائم کار در رشته کاشی کاری

علیرضا آقا میری در رشته گل و مرغ

مسعود فاضلی مقدم در رشته خط ثلث

رضا منوری در رشته نقاشی خط

علی طاهری در رشته قطاعی

هشت برنامه جدید در شبکه ویدیویی

شورای باز بینی برنامه های ویدیویی مجاز ، 8 برنامه جدیدی ویدیویی را برای ورود به شبکه ویدیویی کشور صادر کرد.

به گزارش ایران اکتور و به نقل از روابط عمومی معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، بر اساس اعلام اداره نظارت و ارزشیابی، فیلمهای ایرانی تشکیلات، تنبل قهرمان، اعتراف و شام آخر به همراه دو فیلم خارجی گنگا و راندن (شبیخون) مجوز ورود به شبکه ویدیویی را دریافت کردند . همچنین سریال آینه عبرت (افعی) و برنامه آموزشی آموزش دیفرانسیل (هزار نکته آیندگان) با مجوز شورای برنامه های ویدیویی وارد شبکه ویدیویی کشور شدند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین