تبیان، دستیار زندگی
پولیس با پیروانی شاخه گل افشین تقدیم سلطان نشد. وقتی افشین پیروانی اولین دسته گل را به سمت پرسپولیسی های روبروی جایگاه برد همه منتظر بودند ببینند او دسته گل دومش را به كی می دهد . او به جهت مخالف حركت كرد و به سمت نیمكت پرسپو...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برخورد خوب هواداران پرسپولیس با پیروانی

شاخه گل افشین تقدیم سلطان نشد.


وقتی افشین پیروانی اولین دسته گل را به سمت پرسپولیسی های روبروی جایگاه برد همه منتظر بودند ببینند او دسته گل دومش را به كی می دهد . او به جهت مخالف حركت كرد و به سمت نیمكت پرسپولیس رفت.

افشین در مصاحبه های قبل از بازی خود گفته بود كه به هیچ وجه برای پروین و دار و دسته اش گل نمی برد. او تصمیم گرفته بود كه سنت شكنی كند زیرا معمولاً در ایران بازیكنی كه از یك تیم به تیم دیگر می رود در بازی با تیم سابقش با دست ه گل از همبازی های قدیمی اش رخصت می طلبد . به همین دلیل و با توجه به صحبت های قبل از بازی اش وقتی به سمت نیمكت پرسپولیس رفت خیلی ها تعجب كردند. افشین پیروانی همیشه در فوتبال ایران به یك بازیكن سیاستمدار معروف بوده و به همین خاطر بعضی ها پیش بینی می كردند كه او به حرف های قبل از بازی اش عمل نكند.

با حركت پیروانی به سمت نیمكت پرسپولیس این پیش بینی در حال تحقیق پیدا كردن بود كه او بی تفاوت از كنار پروین و تمام آنهایی كه روی نیمكت نشسته بودند رد شود. البته دقایقی قبل از آن و در حالی كه بازیكنان دو تیم از تونل ورزشگاه بیرون آمدند او با چند نفر از بازیكنان پرسپولیس خوش و بش كرد كه رهبری فرد جزء آنها نبود ولی وقتی از كنار نیمكت رد شد با هیچ كس سلام و احوالپرسی نكرد. او دسته گل قرمز رنگی را كه در دست داشت به سمت هواداران پرسپولیس كه پشت نیمكت این تیم در ظلع شمال غربی استادیوم نشسته بودند پرتاب كرد تا چند لحظه یی تمام استادیوم نام افشین پیروانی را صدا بزنند.

این در حالی بود كه روز قبل از بازی شنیده می شد چند نفر از هواداران تندروی پرسپولیس كه به پروین هم نزدیك هستند قصد دارند پیروانی را مورد هتاكی قرار داده و جو روانی بدی علیه او به وجود آورند. دقیقاً یك هفته قبل از این اتفاق هواداران استقلال محمد نوازی را كه مشكلی مشابه پیروانی با قلعه نویی داشت لحظاتی مورد اهانت و هتاكی قرار داده بودند و این احتمال می رفت كه پیروانی هم با این شرایط مواجه شود اما از قرار معلوم هواداران پرسپولیس برای او احترام ویژه یی قایل هستند. او حتی در طول بازی هم با كوچكترین مشكلی از سوی هواداران پرسپولیس مواجه نشد و شاید بیشتر به این دلیل بود كه او در طول مدت حضورش در پرسپولیس هیچ وقت بازیكن حاشیه یی و مشكل سازی نبوده است . به هر حال وقتی بازیكن نامداری مثل پیروانی پس از حدود 10 سال حضور در تیمی مثل پرسپولیس روبروی این تیم قرار می گیرد و مورد اهانت تماشاگران قرار نمی گیرد به خوبی از این موضوع حكایت می كند. البته معلوم نبود اگر او در نیمه اول كمی سریعتر عمل می كرد و آن توپ را تبدیل به گل می كرد چه سرنوشتی در انتظارش بود اما به هر حال هیچ اتفاقی نیافتاد تا پیروانی روز بدی را سپری نكند.