سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
عادت خوب را در دختر خود از سنین بسیار پایین تشویق کنید. برای این کار کافی است به او نشان بدهید که چه طور می تواند خود را بشوید یا مسواک بزند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بچه داری زیباست

بچّه داری زیباست

از سن سه سالگی کودک قابلیت درک و منطق و استدلال را به دست می آورد و درک می کند که چرا چیزی یا کاری اهمیت زیادی دارد. اگر برای کاری که کودک نباید انجام بدهد دلیل بیاورید بهتر از زمانی که با بحث و جدل یا به اجبار بخواهید او را از انجام کار منصرف کنید، نتیجه خواهید گرفت. برای کودک توضیح بدهید که اگر دست هایش کثیف و آلوده باشند پوشیده از انواع میکروب هایی هستند که می توانند او را بیمار کنند. به او بگویید که اگر شیرینی زیاد بخورد ممکن است دندان درد بگیرد .

زمانی که کودک دلیل شستشو یا مسواک زدن دندان ها را درک نمود باید در انجام آن کارها ثبات قدم داشته باشید. کودکان موجوداتی کاملا منطقی هستند و اگر آن ها را متقاعد کنید که قبل از خوردن غذا دست هایشان را بشویند یا بعد از آن دندان هایشان را مسواک بزنند از شما سوال خواهند کرد که آیا خودتان این کار را می کنید. در عین حال باید دقت داشته باشید که زیاد در زمینه رعایت بهداشت وسواس به خرج ندهید.

دختربچّه ها به طور طبیعی به پاکیزگی علاقمند هستند و شما می توانید از این ویزگی دختر بچّه ها درآموزش اصول بهداشتی و نحوه تمیز نگه داشتن خودشان کمک بگیرید.

عادت خوب را در دختر خود از سنین بسیار پایین تشویق کنید. برای این کار کافی است به او نشان بدهید که چه طور می تواند خود را بشوید یا مسواک بزند

به او اجازه بدهید تا موهایش را شانه کند. اواین کار را ترجیح می دهد و با این روش می تواند روش مرتب کردن موهایش ، گل سرها یا روبان ها یی را که به سرش می بندد خودش انتخاب کند.

قسمتی از کتاب بچّه داری زیباست(راهنمای کامل مراقبت کودک از تولّد تا مدرسه)


جهت خرید کتاب بچّه داری زیباست اینجا کلیک کنید

جهت سفارش اشتراک کتاب تبیان اینجا کلیک کنید

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین