سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم با تاكید بر اهمیت نماز در متون روایی عنوان کرد: درفرهنگ اسلامی به نماز توجه ویژه ای شده است واینکه نماز می تواند حالات معنوی را به انسان منتقل می كند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رئیس اداره کل اوقاف و امورخیریه قم:

در جشنواره نماز و نیایش باید معنویت حاكم باشد

حجت الاسلام ناظمی

رئیس اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم با تاكید بر اهمیت نماز در متون روایی عنوان کرد: درفرهنگ اسلامی به نماز توجه ویژه ای شده است واینکه نماز می تواند حالات معنوی را به انسان منتقل می كند.

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا ناظمی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره نمازو نیایش تاکید کرد: توجه به استعدادها موجود در هنرمندان  جامعه گفت: اگر به جامعه هنری فرصت داده شود می توانیم بر سایر ملل اولا باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین ناظمی بر ضرورت ارتقای سینمای دینی تاكید كرد و اظهار داشت: اگر مسایل معنونی با هنر دینی تلفیق پیدا كند سینما می تواند هنر را با معنویت منتقل كند.

وی ادامه داد: نماز موجب ارتقای اخلاق حسنه می شود و زمانی ارتباط با خدا صورت می گیرد كه آداب نماز رعایت شود.

ناظمی با بیان اینكه جشنواره باید خروجی قابل توجهی داشته باشد، خاطرنشان كرد: در جشنواره نماز و نیایش باید معنویت حاكم باشد تا تنها به ظاهر نماز و نیایش پرداخته نشود.

وی ویژگی های معنوی و فرهنگی شهر قم را مورد تاكید قرار داد و تصریح كرد: تقدس نماز و ویژگی های مذهبی شهر قم دو نكته برجسته برگزاری جشنواره نماز و نیایش در قم است.

ناظمی ابراز داشت: قم می تواند ام القرای جهان اسلام باشد اما نسبت به قم كم لطفی شد و این شهر در زمینه های موجود مطرح نشده است.

جشنواره نمازو نیایش

وی تصریح كرد: برای دعوت جوانان به نماز باید مفاهیم معنوی و دینی در قالب هنر بیان شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه استان قم در ادامه به آثار نماز اشاره و عنوان كرد: كسی كه به وسیله نماز با خدا ارتباط داشته باشد از فساد دور شده و به خدا نزدیك تر می شود.

ناظمی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر جایگاه فیلم كوتاه در سینمای كشور گفت: فیلم كوتاه اگر دارای پیام باشد راحت تر می تواند مخاطب و بیننده را به خود جذب كند.

وی خواستار تعامل نهادهای هنری با حوزه علمیه شد و تصریح كرد: اگر می خواهیم هنر را با دین تلفیق كنیم باید ارتباط نهادهای هنری با حوزه ها و مراكز علمی حوزوی گسترش پیدا كند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه استان قم همچنین با اشاره به تلاش دشمن برای تخریب فرهنگ ناب اسلام تاكید كرد: اگر در جمهوری اسلامی به جامعه هنرفرصت داده شود با همكاری كارشناسان دینی و هنری به راحتی می توانند بر سایر ملل تاثیر گذار باشند.

گفتنی است سومین جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین از 23 لغایت 26 دی ماه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ، ستاد اقامه نماز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخش حج و زیارت سازمان صداوسیما، شبکه خبرسیما و سپاه علی ابی طالب (ع( و انجمن سینمای جوانان دفتر قم و با همکاری برخی نهادها و ارگانهای فرهنگی به مرکزیت قم، همزمان در ۱۶ استان و ۲۴ شهر گشایش می یابد.

کلیه فیلم های راه یافته به بخش مسابقه سومین جشنواره  فیلم نمازو نیایش از 23 دی ماه همزمان در سایت تبیان در ویترین تصویری کتابخانه دیجیتالی تبیان به آدرس: www.tebyan.net/index.aspx?pid=77644 بصورت همزمان اکران اینترنتی می شود.

 

روابط عمومی دفتر تبیان قم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین