تبیان، دستیار زندگی
استفاده از آینه برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا بسیار مناسب است. با نصب آینه بزرگ بر روی دیوار می‌توانید تا حد زیادی فضا را بزرگ‌تر جلوه دهید البته باید دقت كنید كه سمت مقابل آینه شلوغ نباشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کجا زندگی می کنید؟

اتاق نشیمن

در هر خانه‌ای اتاق نشیمن پر رفت و آمد‌ترین مكان است. بنابراین باید در طراحی آن توجه بیشتری به خرج داد. اتاق نشیمن باید محیطی گرم و دوستانه و در عین حال زیبا داشته باشد. با به كار بردن اندكی ذوق و سلیقه و استفاده از چند مجسمه، گلدان و... می‌توان از اتاق نشیمن محیطی دلپذیر و زیبا ساخت. برای تزیین اتاق نشیمن راه‌های مختلفی وجود دارد كه چند نمونه از آن را ذكر می‌كنیم:

محل لوازم موجود در اتاق نشیمن را تغییر دهید. مثلا می‌‌توانید نقطه‌ای را به عنوان مركز در نظر بگیرید و مبل‌ها را مقابل آن بچینید(مثل شومینه یا تلویزیون) همچنین می‌توانید به جای اینكه كاناپه را به دیوار بچسبانید آن را با كمی فاصله از دیوار قرار دهید و پشت آن آباژوری زیبا با گلدانی گل قرار دهید.

با توجه به رنگ‌های استفاده شده، اتاق نشیمن می‌تواند مكانی دلهر‌ه‌زا، دلپذیر یا آزاردهنده باشد.

سعی كنید در اتاق نشیمن خود از رنگ‌های ملایم استفاده كنید. همان‌طور كه می‌دانید رنگ‌ها تاثیر مهمی در روحیه افراد دارند پس با توجه به رنگ‌های استفاده شده، اتاق نشیمن می‌تواند مكانی دلهر‌ه‌زا، دلپذیر یا آزاردهنده باشد.

بنابراین با انتخاب رنگ‌های ملایم و مناسب برای دیوارها، مهم‌ترین اصل برای طراحی اتاق نشیمن را به انجام رسانده‌اید. شما دوست دارید كه اتاق نشیمن‌تان فضایی گرم و دوستانه داشته باشد و باید گفت یكی از رنگ‌هایی كه این خصوصیات را دارد، رنگ سبز است.

اتاق نشیمن

با استفاده از سایه‌های مختلف رنگ سبز می‌توان اتاق نشیمنی زیبا و دلپذیر ساخت.

استفاده از آینه برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا بسیار مناسب است. با نصب آینه بزرگ بر روی دیوار می‌توانید تا حد زیادی فضا را بزرگ‌تر جلوه دهید البته باید دقت كنید كه سمت مقابل آینه شلوغ نباشد.

برای تزیین اتاق نشیمن می‌توانید از وسایل كوچك و زیبا استفاده كنید، مثلا در كنار كاناپه، میز گرد كوتاهی قراردهید و روی آن چند تا گلدان گل بگذارید تا فضا نشاط‌انگیز شود.

مجسمه‌های زیبا نقش مهمی در آراستگی اتاق نشیمن دارند. گوشه‌های اتاق و روی میز‌ها بهترین مكان برای قرار دادن مجسمه‌ هستند. البته چنانچه اتاق نشیمن شما كوچك باشد، بهتر است از مجسمه‌های كوچك به تعداد كم و یا تنها یك مجسمه بزرگ استفاده كنید. دقت كنید كه این مجسمه‌ها حتما نباید گران‌قیمت باشند.

با نصب آینه بزرگ بر روی دیوار می‌توانید تا حد زیادی فضا را بزرگ‌تر جلوه دهید البته باید دقت كنید كه سمت مقابل آینه شلوغ نباشد.

آباژورها و چراغ‌های رومیزی از دیگر لوازمی هستند كه در زیبایی محیط تاثیر بسزایی دارند. بهتر است آنها را در گوشه‌های اتاق و كنار مجسمه‌ها قرار دهید. همان‌طور كه می‌بینید تزیین خانه و به ویژه اتاق نشیمن به شما اجازه می‌دهد تا از قدرت ذوق و خلاقیت خود به بهترین شكل استفاده كنید، توجه كنید كه وسایل نام برده شده به هیچ عنوان نباید گران قیمت باشند، بلكه انواع ارزان قیمت آنها همراه با كاربرد اندكی با ذوق و سلیقه تاثیر زیادی در زیبایی فضای خانه خواهد داشت.

منبع: خانواده سبز

مقالات مرتبط

قابل توجه با سلیقه ها

6 قدم تا خانه ای دلنشین

نما سازی دیوارهای اتاق

ترکیب های ساده و زیبا

نمایی تازه با کمترین هزینه

تزیینات پنجره

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.