تبیان، دستیار زندگی
ی در بیرجند سومین جشنواره فیلم سبز در تهران ترجمه گلستان و بوستان به زبان تایلندی عکاس جوان جایزه ویژه پیرمردان را گرفت! نخستین جشنواره نمایش های طنز کشور جشنواره علوم قرآنی در بیرجند مشهد – نخستین جشنواره علوم قرآنی دیشب با ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبر هنری( 13 آذر)

جشنواره علوم قرآنی در بیرجند

مشهد – نخستین جشنواره علوم قرآنی دیشب با معرفی افراد برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در این جشنواره 50 قاری و حافظ قرآن مجید در رشته های حفظ کل، 10 و 20 جز و قرائت قرآن، ترتیل، اذان و تفسیر با یکدیگر رقابت کردند. در پایان افراد برتر هر رشته معرفی شدند.

سومین جشنواره فیلم سبز در تهران

تهران – سومین جشنواره بین المللی فیلم سبز با شعار انسان محور توسعه 2 تا 7 اسفند ماه برگزار می شود.

به گزارش شبکه خبر، این جشنواره با هدف گسترش فرهنگ محیط زیست در اقشار جامعه با موضوعاتی همچون توسعه پایدار، ارزیابی زیست محیطی، آموزش زیست محیطی و جذب مشارکتهای مردمی، محیط زیست و بهداشت، محیط شهری و فرسایش خاک، آلودگی هوا، تنوع زیستی گیاهی و جانوری مسائل جهانی محیط زیست، تغییرات آب و هوا و لایه اُزن برگزار می شود.

ترجمه گلستان و بوستان به زبان تایلندی

بانکوک – کتابهای گلستان و بوستان سعدی با نام حکمت سعدی به زبان تایلندی ترجمه و منتشر شد.

به گزارش شبکه خبر، حکمت سعدی را "فرانگیس ککدوین" از زبان انگلیسی به زبان تایلندی ترجمه کرده است.

عکاس جوان جایزه ویژه پیرمردان را گرفت!

ساری - بهزاد فیروزی عکاس جوان بابلی جایزه ویژه نخستین دوره مسابقه بین المللی عکاسی تاشکند ازبکستان را به خود اختصاص داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، در نخستین مسابقه بین المللی عکاسی ازبکستان با نام پیرمردان عزیز ما، فیروزی که تاکنون در چند مسابقه و جشنواره ملی و بین المللی عکس و فیلم امتیازاتی کسب کرده است، جایزه ویژه هیأت داوران این مسابقه را از آن خود کرد. موضوع عکس های فیروزی فعالیتهای پیرمردی است که در صحن مسجد کاشان با خدای خویش راز و نیاز می کند.

نخستین جشنواره نمایش های طنز کشور

اصفهان – نخستین جشنواره نمایش های طنز کشور از 16 تا 21 آذر در اصفهان برگزار می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، از200 متن نمایشی رسیده به دبیرخانه این جشنواره، 17 نمایش از استانهای اصفهان، خوزستان، مرکزی، گلستان، گیلان، کردستان، همدان و آذربایجان انتخاب و در بخش مسابقه به اجرا درمی آید. در بخش ویژه این جشنواره نیز 7 نمایش در رشته های سیاه بازی نمایش های آئینی طنز و تعزیه در اماکن تاریخی اصفهان اجرا می شود، نمایش های این جشنواره علاوه بر شهر اصفهان درشهرهای نجف آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، فولاد شهر و زرین شهرنیز به اجرا درمی آید. در این جشنواره که در تالار سعدی دانشگاه سوره اصفهان برگزار می شود، هنرمندان و محققان برجسته کشور در زمینه مبانی نمایش تخت حوضی، طنزآوران جهان، کمدی مدرن، طنز در مقوله ادبیات نمایشی، تئاتر کمدی، کمدی در تئاتر و شکل شناسی نمایشی در کمدی، سخنرانی می کنند.